Outsider: serialowa adaptacja powieści Kinga w HBO GO od stycznia!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 18.12.2019, 17:00 Aktualizacja: 23.01.2021, 9:44
Seriale na podstawie powieści Stephena Kinga nie mają równego poziomu, ale po olbrzymim sukcesie Castle Rock wszyscy fani książek jednego z największych żyjących amerykańskich prozaików z niecierpliwością wyczekiwać powinni nowego tytułu HBO GO. Outsider trafi na platformę już w styczniu!
outsider - serial na podstawie powiesci stephena kinga b
0 Udostępnień

Powieść Stephena Kinga w serialowym ujęciu HBO

Powieść Stephena Kinga Outsider idealnie nadaje się na serial. Stale rosnące napięcie, mocni i charakterystyczni bohaterowie, a przede wszystkim niesamowite zwroty akcji – wszystko to uczynić może z Outsidera hit również na małym ekranie. Fabuła koncentruje się na śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa, którego ofiarą pada 11-letni Frank Peterson. Tajemnicze okoliczności zmuszają ojca dziecka do wynajęcia ekscentrycznej detektywki Holly Gibney (Cynthia Erivo), która jest jedyną nadzieją na rozwiązanie sprawy.

Producentem serialu HBO jest Ben Mendelsohn, a za scenariusz odpowiadał Richard Price (Prawo ulicy, Długa Noc). W rolach głównych wystąpią:

nominowany do Emmy i Złotego Globu Ben Mendelsohn (Bloodline, Player One) jako Ralph Anderson,

laureatka nagrody Tony Award i nominowana do Złotego Globu Cynthia Erivo (Kolor purpury, Harriet) jako Holly Gibney,

Bill Camp (nominowany do nagrody Emmy za miniserial Długa Noc) jako Howie Salomon,

Mare Winningham (nominowana do Oscara za film Georgia) jako żona Ralpha Jeannie Anderson,

Paddy Considine (nowy, powstający serial HBO The Third Day) jako Claude Bolton, manager lokalnego klubu ze striptizem,

Julianne Nicholson (Sierpień w hrabstwie Osage) jako Glory Maitland,

Yul Vázquez (serial HBO Rozwód) jako Yunis Sablo, detektyw z Biura Śledczego stanu Georgia,

Jeremy Bobb (serial stacji CINEMAX The Knick) jako Alec Pelley, wynajęty przez Howiego prywatny detektyw,

Marc Menchaca (Grzesznica) jako detektyw Jack Hoskins,

nominowany do nagrody Emmy i Złotego Globu Jason Bateman (Ozark, Bogaci bankruci) jako Terry Maitland.

Warto podkreślić, że nie jest to jedyna adaptacja świetnej amerykańskiej prozy, którą w 2020 roku zaserwować chce nam HBO. Już w marcu oglądać zaczniemy miniserial Spisek przeciwko Ameryce na podstawie powieści Philipa Rotha. Produkcje trafiające na HBO GO będą więc mocno zróżnicowane – od skupionego na gatunkowych schematach serialu Outsider szybko przemkniemy do fabuły mocno politycznej i zaangażowanej!

Kiedy zobaczymy poszczególne odcinki Outsider?

Kolejne odcinki serialu na podstawie powieści Stephena Kinga trafiały będą na platformę w każdy poniedziałek nad ranem, począwszy od 13 stycznia. Wieczorami emitowany będzie również na tradycyjnym kanale HBO. Poniżej wypiska sześciu pierwszych odcinków oraz dostępnych na dzień dzisiejszy informacji na ich temat, ale zachęcamy również do lektury naszej recenzji serialu Outsider z pierwszych trzech odcinków, udostępnionych przedpremierowo przez HBO. Zapowiadają one naprawdę ciekawą produkcję!

Fish in a Barrel – sezon 1 odcinek 1 Outsider

Premiera: poniedziałek , 13 stycznia, godz. 03:00, powtórka 20:10 HBO, od rana w HBO GO

W lesie odnalezione zostaje ciało 11-letniego chłopca. Detektyw Ralph Anderson (Ben Mendelsohn) rozpoczyna śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa. Zeznania naocznych świadków i znalezione na miejscu dowody wskazują jednoznacznie na lokalnego nauczyciela i trenera drużyny baseballowej Terry’ego Maitlanda (Jason Bateman). Ralph zatrzymuje podejrzanego na oczach całego miasteczka, ale zastanawia go fakt, że Terry nie próbował zatrzeć śladów popełnionej przez siebie zbrodni. Glory (Julianne Nicholson), żona Terry’ego, wynajmuje adwokata Howiego Salomona (Bill Camp). Niedługo potem, podczas przesłuchania, oskarżony przedstawia żelazne alibi, które wyklucza go z kręgu podejrzanych. Howie wynajmuje prywatnego detektywa Aleca Pelleya (Jeremy Bobb) i zleca mu zweryfikowanie wersji jego klienta.

Roanoke – sezon 1 odcinek 2 Outsider

Premiera: poniedziałek , 13 stycznia, godz. 04:00, powtórka 21:10 HBO, od rana w HBO GO

Podczas nieformalnego, nocnego spotkania z Terrym (Jason Bateman), Ralph (Ben Mendelsohn) przyznaje, że nie wie, co myśleć o sprzecznych dowodach. Dzień później dochodzi do nieoczekiwanej tragedii, która dezorganizuje pracę policji. Zaskakujący zwrot akcji sprawia, że detektyw Jack Hoskins (Marc Menchaca) musi wrócić wcześniej z polowania i wziąć w swoje ręce sprawy na posterunku. Glory (Julianne Nicholson) próbuje uspokoić swoją córkę Jessę (Scarlett Juniper Blum), która twierdzi, że w nocy w jej pokoju był obcy mężczyzna.

Dark Uncle – sezon 1 odcinek 3 Outsider

Brak informacji dotyczących dokładnej daty premiery.

Ralph (Ben Mendelsohn) jest na przymusowym urlopie, ale nie przestaje analizować tajemniczych okoliczności makabrycznego morderstwa. Brak postępów w śledztwie sprawia, że Ralph i detektyw Yunis Sablo ze stanowego biura śledczego (Yul Vázquez) zaczynają się niecierpliwić. Po spotkaniu z Alekiem (Jeremy Bobb) i Howiem (Bill Camp) postanawiają włączyć do sprawy znaną z nietypowych metod pracy prywatną detektywkę Holly Gibney (Cynthia Erivo). Jack (Marc Menchaca) przeżywa chwile grozy w opuszczonej stodole, gdzie znaleziono główne dowody w sprawie oraz ślady tajemniczej substancji. Glory (Julianne Nicholson) musi stawić czoła problemom w szkole, do której chodzi jej córka. Jessę (Scarlett Juniper Blum) dręczą co noc koszmary senne.

Que Viene El Coco – sezon 1 odcinek 4 Outsider

Brak informacji dotyczących dokładnej daty premiery.

Holly (Cynthia Erivo) stara się odtworzyć przebieg wydarzeń, które miały miejsce podczas wakacyjnego pobytu rodziny Maitlandów w Dayton w stanie Ohio, bada możliwy związek z wcześniejszą, podobną sprawą i zdobywa cenne informacje od byłego lokalnego detektywa Andy’ego Katcavage’a (Derek Cecil). W tym samym czasie prywatne życie Glory (Julianne Nicholson) staje się przedmiotem zainteresowania lokalnej społeczności a Jack (Marc Menchaca) zaczyna się coraz dziwniej zachowywać.

Tear-Drinker – sezon 1 odcinek 5 Outsider

Brak informacji dotyczących dokładnej daty premiery.

Po powrocie z bardzo owocnego wyjazdu do Nowego Jorku Holly (Cynthia Erivo) zaczyna szukać w kilku różnych miejscach nowych tropów w związku ze sprawą z Dayton. Incydent w pracy wytrąca Jeannie (Mare Winningham) z równowagi. Kobieta ostrzega Ralpha (Ben Mendelsohn). Jack (Marc Menchaca) przechodzi do defensywy podczas zorganizowanego przez Tamikę (Hettienne Park) przyjęcia z okazji urodzin jej dziecka.

The One About the Yiddish Vampire – sezon 1 odcinek 6 Outsider

Brak informacji dotyczących dokładnej daty premiery.

Holly (Cynthia Erivo) przedstawia niecodzienną teorię, która wyjaśnia związek między dwoma tajemniczymi zabójstwami dzieci i sprawą Frankiego Petersona. Ralph (Ben Mendelsohn) jest sceptycznie do niej nastawiony, ale Yunis (Yul Vázquez) zgadza się, że policja powinna przyjrzeć się bliżej Claude’owi (Paddy Considine), który jako ostatni miał kontakt z Terrym (Jason Bateman). Jeannie (Mare Winningham) chce, żeby Glory (Julianne Nicholson) dołączyła do straży sąsiedzkiej, ale jej plan spala na panewce.

Źródło: HBO. Grafika: HBO.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments