Spisek przeciwko Ameryce – nadchodzi nowy miniserial HBO

Stanisław Odoj Seriale Publikacja: 23.01.2020, 9:20 Aktualizacja: 23.01.2021, 9:20
Spisek przeciwko Ameryce to nowy miniserial HBO stworzony przez Davida Simona i Eda Burnsa na podstawie powieści Philipa Rotha o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się Winona Ryder oraz John Turturro. Kiedy możemy spodziewać się go na HBO i HBO GO? Zobacz datę premiery i szczegóły produkcji.
Spisek przeciwko Ameryce - miniserial HBO
0 Udostępnień

Nowy serial od HBO to adaptacja powieści Philipa Rotha

Adaptacji powieści klasyków amerykańskiej literatury w HBO ciąg dalszy! Po recenzowanym przez nas serialu Outsider na podstawie książki Stephena Kinga pod tym samym tytułem, przychodzi czas na laureata nagród Pulitzera czy Bookera. W sześciu odcinkach nowego serialu od HBO pokazana zostanie alternatywna historia Ameryki w czasie II wojny światowej. Błyskotliwa kariera polityczna Charlesa Linbergha, który zostaje wybrany prezydentem sprawia, że naród amerykański zwraca się w stronę faszyzmu. Jaką postawę przyjmie żydowska rodzina z New Jersey, rzucona w wir historii?

Philip Roth, który jest jednym z największych amerykańskich pisarzy, jest znany przede wszystkim jako autor historii, które głęboko poruszają czytelnika, bo traktują o kondycji człowieka – podkreśla David Simon, któremu udało się spotkać z Rothem przed jego śmiercią w 2018 roku, aby omówić założenia projektu. – Spisek jest zupełnie inną powieścią, to poruszający traktat polityczny o Ameryce, która nieoczekiwanie zwraca się w stronę totalitaryzmu i nietolerancji. Tą proroczą książkę wydano ją w 2004 roku. Roth ostrzegał nas, jak może potoczyć się nasza historia i mam wrażenie, że dobrze przewidział rozwój przyszłych wydarzeń – dodaje.

Jacy aktorzy wystąpią w Spisku przeciw Ameryce?

Serial będzie mógł się pochwalić znaną obsadą. Wystąpią w nim m.in.:

  • Zoe Kazan (serial HBO Kroniki Times Square, omawiany chociażby w podsumowaniu 2019 roku z naszej rubryki FISH&CHIPS) jako Elizabeth “Bess” Levin,
  • Morgan Spector (serial HBO Zakazane imperium) jako Herman Levin,
  • Winona Ryder (serial HBO Kto się odważy) jako Evelyn Finkel,
  • John Turturro (serial HBO Długa noc) jako rabin Lionel Bengelsdorf,
  • Anthony Boyle (broadwayowska sztuka Harry Potter i przeklęte dziecko) jako Alvin Levin,
  • Azhy Robertson (Historia małżeńska) jako 10-letni Philip Levin,
  • Caleb Malis (Blood Widow) jako Sandy Levi.

Za dzieło odpowiadają David Simmons i Ed Burns, którzy stworzyli już dla HBO jedne z najlepszych seriali w historii jak Prawo Ulicy oraz Generation Kill: Czas wojny. Premiera została zaplanowana na 17 marca. Serial ukaże się na platformie rankiem tego dnia. Emisja na kanale HBO odbędzie się o godzinie 3:00 i 20.10.

Grafika: HBO.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments