PlayStation 5 Showcase już jutro!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 15.09.2020, 12:50 Aktualizacja: 15.09.2021, 13:30
Użytkownicy sprzętu od Microsoftu na temat konsoli nowej generacji wiedzą już sporo, a niedawno poznali jedną z najistotniejszych informacji - tę dotyczącą ceny za Xbox Series X oraz Xbox Series S. Z wątpliwościami nieprzerwanie pozostają potencjalni nabywcy PlayStation 5. Sony nie powinno ich jednak trzymać dłużej w niepewności niż do jutra. Na 16 września zaplanowano bowiem konferencję PlayStation 5 Showcase.
0 Udostępnień

Kiedy odbędzie się PlayStation 5 Showcase?

Któraś z wielkich firm – Sony oraz Microsoft – w końcu musiała przerwać bardzo długi czas wyczekiwania na ogłoszenie oficjalnej ceny za najnowsze urządzenie. Okazała się nią ta druga i dlatego w ostatnich dniach tak wiele uwagi poświęca się przygotowanej przez Microsoft konsoli nowej generacji. Wiemy już, że za Xbox Series X zapłacimy 2249 złotych (499 dolarów), koszt uboższej wersji natomiast, pozbawionej napędu i ze słabszym układem graficznym, czyli Xbox Series S, wynosi 1349 złotych (299 dolarów).

Teraz pałeczka zostaje przejęta przez Sony. Na odpowiedź wielkiego konkurenta nie będziemy musieli czekać nad wyraz długo. Już jutro, 16 września, odbędzie się wydarzenie PlayStation 5 Showcase. To specjalna konferencja, której start zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego. Wybrana pora wydaje się odpowiednia, tak aby z zawartością przygotowanego przez organizatorów programu mogło zapoznać się jak najwięcej graczy z całego świata.

Czego dowiemy się podczas konferencji?

Głównym punktem wydarzenia PlayStation 5 Showcase będzie pokaz trwającego około 40 minut materiału, poświęconego premierowym grom od japońskiego przedsiębiorstwa. Przypuszczalnie poznamy także oficjalną datę trafienia konsoli do sprzedaży (wciąż nie wiadomo, czy należy się spodziewać październikowego, listopadowego, a może nawet grudniowego terminu) oraz jej konkretną cenę. Bez wątpienia są to dwie informacje, na które od wielu miesięcy wyczekują miliony użytkowników.

Podobnie jak w przypadku sprzętu od Microsoftu także Sony zaplanowało przygotowanie dwóch konsol: standardowej PlayStation 5 oraz uboższej, pozbawionej napędu wersji. Nie brakuje spekulacji, zgodnie z którymi kwoty za konsole od Sony nie powinny być wyższe od tych, które ogłosił za swój sprzęt Microsoft. Z pewnością ostateczna cena warunkowana będzie przez zawartość produktu. W przypadku PlayStation 5 poza samą konsolą mamy również otrzymać kontroler DualSense, okablowanie (HDMI, USB), instrukcję, oficjalną podstawkę umożliwiającą ustawienie sprzętu pionowo. Grą startową ma być Astro’s Playroom.

Z pewnością już jutro po godzinie 16:00 będziemy mądrzejsi, a trwające od wielu długich miesięcy zacięta rywalizacja pomiędzy Sony a Microsoftem nabierze jeszcze większych rumieńców.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments