Pojedynek Superbohaterów – karcianka z uniwersum DC

Michał Małysa Gry Publikacja: 3.10.2019, 16:00 Aktualizacja: 3.10.2020, 15:44
Batman, Superman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern, Cyborg... Karty z członkami Ligi Sprawiedliwości staną się centrum opartej na mechanizmie budowania talii gry Pojedynek Superbohaterów DC. W sprzedaży jest już podstawka i dodatek z bohaterami komiksu Watchmen.
pojedynek superbohaterow dc
3 Udostępnień

Zagraj w Pojedynek Superbohaterów DC

W tradycyjnych i internetowych sklepach dostępna jest już wydana nakładem Egmontu gra karciana Pojedynek Superbohaterów DC. To pozycja oparta na popularnym mechanizmie budowania talii (deck building), w której na podstawie 220 superbohaterskich kart gracze tworzą talie o zróżnicowanych taktykach i kombinacjach. Rozpoczynając rozgrywkę od kilku prostych ciosów oraz kart Bezsilności, reprezentujących ciężkie chwile w życiu Superbohatera, rozwijamy talię i staramy się pokonać wszystkich Superłotrów.

A na czym polega sama rozgrywka? – Gracz musi wybrać, którym bohaterem będzie grał. Do wyboru ma plejadę postaci z Ligi Sprawiedliwości, jak Batman, Wonder Woman czy Flash. W każdej turze musi dobrać pięć kart na rękę. Zagrywa karty, wykonując opisane na nich działania, a za zebraną Moc kupuje nowe karty do swojej talii. Może w ten sposób pozyskać ekwipunek, supermoce, sprzymierzeńców oraz takie lokacje jak Jaskinia Batmana czy Forteca Samotności – czytamy w informacji prasowej rozsyłanej przez Egmont.

Szczegóły nowej gry karcianej Egmontu

Sugerowana cena detaliczna Pojedynku Superbohaterów DC to 129,99 zł. Jednocześnie w rozgrywce uczestniczyć może od 2 do 5 osób, którzy bawić się będą do 45 minut. Za projekt mechaniki gry odpowiadają Matt Hyra oraz Ben Stoll. W zestawie głównym znajduje się:

  • 114 kart talii głównej
  • 36 startowych Ciosów
  • 16 startowych Bezsilności
  • 16 Kopniaków
  • 12 Superłotrów
  • 20 Słabości

Dostępne są również dwa dodatki. Pierwszy z nich wprowadza do gry elementy z komiksu Watchmen Alana Moore’a (przypomnijmy, że na 20 października ustalona została data premiery serialu HBO), a wchodzący w najbliższym czasie do sprzedaży „Kryzys. Zestaw dodatkowy 1” umożliwi zastosowanie w grze nowych trybów – kooperacyjnego, solo oraz rywalizacyjnego. Ich ceny to odpowiednio 59,99 zł oraz 99,99 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments