Pokemon GO: majowy Community Day już w weekend!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.05.2020, 9:22 Aktualizacja: 21.05.2021, 9:33
Wiemy już, kiedy powraca jeden z najfajniejszych eventów w Pokemon GO! Community Day odbędzie się w tym miesiącu w klimacie Play at Home, a ciekawym pomysłem jest rozwinięcie wydarzenia o ekskluzywny Special Research. Niestety, będzie on płatny. Pozostałe aktywności, z polowaniem na Seedota na czele, pozostają na szczęście darmowe.
Seedot to stworek, którego złapiemy w trakcie Community Day maj 2020 w Pokemon GO
0 Udostępnień

Artykuł o zaplanowanym na maj 2020 Community Day w Pokemon GO porusza następujące tematy:

Na kiedy zaplanowano Community Day w maju?

Community Day powraca do Pokemon GO! Po odwołaniu marcowego eventu z Abrą oraz nieogłoszeniu wydarzenia kwietniowego, gracze najpopularniejszej gry AR świata znów spotkają się na Dniu Społeczności. Tym razem będzie on znacznie dłuższy i, z uwagi na wciąż panującą pandemię koronawirusa, utrzymany w klimacie Play at Home.

Kiedy i o której godzinie startuje Community Day na maj 2020? To już 24 maja 2020 roku. Event potrwa od 11.00 do 17.00 czasu polskiego, a w jego ramach nie tylko złapiemy wybranego przez twórców pokemona, ale będziemy mogli także kupić dedykowany Special Research oraz połączyć się z innymi graczami podczas livestreama. Koniecznie sprawdźcie szczegóły w dalszej części artykułu!

Tym razem złapiemy Seedota

Głównym pokemonem Community Day w maju 2020 będzie Seedot. Oznacza to, że pojawiał będzie się znacznie częściej w dziczy. Szczęśliwcy natrafią także na jego świecącą wersję, a że event potrwa dokładnie sześć godzin, okazji na jego złapanie będzie aż nadto.

Co więcej, ewoluowanie Nuzleafa (kolejna forma Seedota) w trakcie eventu lub dwie godziny po jego zakończeniu pozwoli nam na zdobycie rzadkiego pokemona o dwóch podtypach (grass oraz dark). Będzie to Shiftry, który potrafi posłużyć się atakiem Bullet Seed. To jednak nie koniec atrakcji, które na majowy Dzień Społeczności w Pokemon GO przygotowali twórcy gry.

Kup Seeing Double Special Research

Wyłącznie w czasie trwania eventu w sklepie mikrotransakcyjnym nabędziemy za 1$ (lub ekwiwalent w lokalnej walucie) dostęp do ekskluzywnego Special Researchu. Seeing Double to nie tylko okazja do zdobycia kolejnych nagród, ale także kolejny dodatek fabularny do Pokemon GO. W jego trakcie śledzić będziemy Professora Willowa, który przygląda się harcom Seedota, Nuzleafa i Shiftry.

Co z nagrodami? Za ukończenie Seeing Double Special Research otrzymamy trzy Incense’y, pięć Golden Razz Berries oraz inne, nieznane na dzień dzisiejszy premie.

Na jakie bonusy mogą liczyć gracze Pokemon GO?

Podobnie jak w trakcie wszystkich tego typu eventów, także w trakcie majowego Community Day gracze Pokemon GO liczyć mogą na dodatkowe bonusy. Co dokładnie?

  • Potrojone Catch XP.
  • Incense’y aktywowane w trakcie Community Day działają przez trzy godziny.
  • Pokemony z poziomem kumpelstwa Great Buddy lub wyższym przynoszą w trakcie eventu użyteczne przedmioty takie jak pokeballe.

Innych graczy spotkamy na livestreamie

Jako że głównym zadaniem Dnia Społeczności jest łączenie ze sobą graczy, a warunki związane z panującą pandemią koronawirusa wcale tego nie ułatwiają, Niantic odpali na swoim kanale YouTube 24-godzinny livestream dla entuzjastów Pokemon GO chcących spędzić ten dzień z innymi fanami gry.

Cieszycie się z powrotu Community Day w maju? Bardzo brakowało wam tego eventu?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments