Pokemon GO: Abra Community Day odwołany! Niantic Games próbuje to wynagrodzić bonusami

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 13.03.2020, 10:04 Aktualizacja: 14.05.2021, 10:21
Niantic Games oficjalnie potwierdziło wcześniejsze przecieki i fakt, że planowaną nagrodą na Community Day w Pokemon GO w marcu 2020 miał być pokemon Abra. Niestety, event ten został odwołany z powodu koronawirusa. Wcześniej problemy z działaniem gry odnotowywali już gracze z Chin, Korei Południowej oraz Włoch.
abra pokemonem community day na marzec 2020
1 Udostępnień

Marcowe Community Day w Pokemon GO odwołane!

Kiepska wiadomość dla graczy Pokemon GO, którzy liczyli, iż mimo rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa wszystkie eventy w Pokemon GO odbędą się zgodnie z planem. Dotychczasowe problemy z grą, dotykające jak na razie tereny Chin, Włoch oraz Korei Południowej, przeniosły się na wszystkich użytkowników. W lapidarnym komunikacie Niantic Games poinformowało, że przewidziane na marzec Community Day w Pokemon GO zostało odwołane.

Ponadto twórcy gry wprowadzili na jakiś czas następujące zmiany:

  • Jednorazowo nabyć można w sklepie z mikrotransakcjami zestaw 30 Incense za 1 PokeCoin. Przedmioty te działały będą przez całą godzinę.
  • Hatch Distance jajek umieszczonych w inkubatorach zmniejsza się o połowę.
  • W PokeStopach znacznie częściej dropowały będą prezenty.
  • Więcej pokemonów pojawiać będzie się w dziczy.

Kolejne Community Day odbędzie się dopiero w maju 2020! A jak wyglądać miał marcowy Dzień Społeczności przed opublikowaniem tych informacji?

Wszystko wskazuje na to, że marcowym pokemonem będzie Abra

Od kilku dni krążyły po sieci plotki, że według jednego z przecieków z Niantic Games w trakcie Community Day w marcu 2020 gracze Pokemon GO złapać będą mogli Abrę. Informacja podana już przez kilka serwisów wydaje się znajdować potwierdzenie w jednym z tweetów z oficjalnego konta gry na Twitterze. Opublikowane tam tło Dnia Społeczności związane jest nie tylko z pokemonami typu Shadow, ale również z gatunku Psychic. Wiele mówi również szklana kula!

Kiedy poznamy datę Community Day w Pokemon GO w marcu 2020?

Mimo iż luty zbliża się już do końca, wciąż nie znamy dokładnej daty marcowego Community Day w Pokemon GO. O ile pod względem specjalnie dostępnego do złapania stworka można jeszcze snuć przypuszczenia, tak daty przewidzieć nie sposób. W ostatnim czasie Dni Społeczności odbywały się w drugi albo trzeci weekend miesiąca, raz w sobotę, raz w niedzielę.

Bardziej regularne są za to godziny. W 2020 roku na północnej półkuli czas trwania Community Day przewidziany był na trzy godziny od 11.00 do 14.00 w lokalnej strefie czasowej, więc można przypuszczać, iż taka sytuacja powtórzy się także w marcu. Gdy tylko pojawi się oficjalne ogłoszenie ze strony twórców Pokemon GO, post zostanie zaktualizowany o dokładną datę i godzinę!

Tymczasem gracze oczekujący kolejnego Dnia Społeczności mogą brać udział w presezonie Battle League lub zastanawiać się nad tym, jakiego pokemona wybierze na marzec Niantic Games. Co jeżeli przeciek z Abrą okaże się nieprawdziwy?

Wielu graczy przekonanych jest, że marzec to miesiąc Snivy’ego

O ile trudno przewidzieć datę Community Day w Pokemon GO w marcu, wielu entuzjastów gry jest przekonanych co do dostępności konkretnego pokemona do złapania. Po styczniowym wodnym stworku podobnym do pingwina (Piplup) oraz lutowym Rhyhornie wybranym przez graczy w głosowaniu, tym razem mamy mieć do czynienia z pokemonem Snivy. Co za tym przemawia?

Jest on kolejnym startowym pokemonem piątej generacji, a jak dotychczas w nieparzystych miesiącach w trakcie Community Day łapaliśmy stworki z tej właśnie grupy. Oprócz przewidywanego na marzec Snivy’ego, z linii tej zostały jeszcze Tepig oraz Oshawott. Pojawić mogłyby się one jeszcze w maju i lipcu, przed rozpoczęciem generacji szóstej, która najwcześniej dostępna dla graczy Pokemon GO ma być właśnie latem.

Co może nie być w tej logice słuszne? Przede wszystkim fakt, że zaproponowane z okazji Community Day w lutym 2020 głosowanie na pokemona miesiąca okazało się strzałem w dziesiątkę i zaktywizowało mnóstwo graczy. Być może również i teraz twórcy gry zdecydują się na przeprowadzenie plebiscytu, skoro wzbudził on jednoznacznie pozytywne reakcje wśród społeczności?

A co po weekendzie z Dniem Społeczności? W ostatnim czasie Niantic Games daje graczom Pokemon GO na tyle dużo okazji do zabawy, że mogą nawet nie zauważyć oczekiwania na Community Day w kwietniu 2020.

Grafika: Niantic Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments