Pokemon GO: Battle League już rusza. Oto rozpiska presezonu

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 31.01.2020, 11:55 Aktualizacja: 31.01.2020, 11:55
Już w tym tygodniu ruszają pierwsze rozgrywki w Pokemon GO Battle League, a Niantic Games ogłosiło dokładne zasady nagradzania trenerów pokemon oraz harmonogram presezonu. Za co i jakie dokładnie nagrody dostaniemy? Wśród niespotykanych nigdzie indziej stworków będzie Pikachu Libre, więc jak najbardziej warto trzymać rękę na pulsie!
pokemon go - kiedy battle league
0 Udostępnień

Presezon Battle League w Pokemon GO dostępny dla pierwszych graczy

W tym tygodniu kolejni gracze, w zależności od zdobytego dotychczas poziomu, zaczną mieć dostęp do pierwszych rozgrywek w Battle League w Pokemon GO. Funkcjonalność walk online zachęci do wychodzenia z domu nawet tych graczy, którzy nie mogą znaleźć w swoich okolicach stałej ekipy. Walki PvP rozgrywane będą bowiem z trenerami z całego świata i przekładały się na ranking ligowy.

Aby wziąć udział w kolejnych potyczkach, należało będzie przejść 5 kilometrów. Za pokonanie tego dystansu (opcja jego skrócenia znajdzie się oczywiście w sklepiku z mikropłatnościami) maksymalnie trzy razy dziennie otrzyma się pakiet wstępu do pięciu kolejnych walk. Wygląda więc na to, że Community Day w lutym 2020 nie będzie jedyną zachętą do większych i intensywniejszych spacerów!

Stopniowe wprowadzanie nowej funkcjonalności dla kolejnych kręgów graczy (od 40 poziomu w dół) pozwoli uniknąć zawirowań związanych z dużym zainteresowaniem GO Battle League. W dopracowaniu systemu rozgrywek pomóc ma również fakt, że rozpoczynający się sezon będzie sezonem testowym. Pozwoli to na zoptymalizowanie czynników takich jak ranking czy długość sezonu. Jak wygląda harmonogram presezonu?

Harmonogram presezonu w Great League, Ultra League i Master League

Jak wyglądał będzie presezon w GO Battle League? Harmonogram pierwszych rozgrywek, po których ranking zostanie częściowo zresetowany (nadal warto jednak walczyć o nagrody!)

  • W tym tygodniu dla pierwszych graczy rozpoczyna się Great League.
  • W poniedziałek 10 lutego o 22:00 czasu polskiego rozpoczyna się Ultra League.
  • W poniedziałek 24 lutego o 22:00 czasu polskiego rozpoczyna się Master League.
  • W poniedziałek 9 marca o 22:00 czasu polskiego nastąpi powrót do Great League.

Kiedy zakończą się wszystkie testy, Niantic Games ogłosi dokładną datę startu pierwszego sezonu Pokemon GO Battle League. A tymczasem warto pomóc w dopracowywaniu systemu walk oraz zgarnąć ciekawe nagrody!

Na jakie nagrody liczyć można w Pokemon GO Battle League?

Nagrody za zwycięstwa w Pokemon GO Battle League zależały będą od kilku czynników.

  • pokemon go - pikachu libreOkreślać będzie je przede wszystkim nasza pozycja w rankingu oraz liczba wygranych bitew spośród pięciu zdobywanych w wychodzonym pakiecie (odnowimy go trzy razy dziennie). To proste – im więcej wygramy, tym więcej Stardustu trafi do naszej kieszeni. Dodatkowo za zwycięstwa zdobędziemy również związane z bitwą przedmioty (Rare Candy oraz TM), a także możliwość natknięcia się na pokemony związane z GO Battle League.
  • Jednym z pokemonów przeznaczonych na wyłączność dla tego trybu ma być Pikachu Libre, a za pójście w górę rankingu gracze dostaną dodatkowe awatary. Wydaje się to o wiele ciekawsze niż sympatyczne, aczkolwiek zbyt mało ekskluzywne nagrody z Adventure Sync Hatchathon 2020!
  • Za lepsze nagrody odpowiadać będzie Premium Battle Pass, czyli nowa wersja znanego dobrze graczom Pokemon GO Premium Raid Pass. Pozwoli on nie tylko na zdobycie lepszych nagród, ale obniży również liczbę zwycięstw wymaganą do spotkania niektórych pokemonów. Nie wpłynie przy tym w żaden sposób na rangę czy miejsce w rankingu.

Zamierzacie ruszyć do presezonowych rozgrywek? W startującym zaraz po nich 1. sezonie Pokemon GO Battle League najlepsi gracze presezonu zostaną nagrodzeni Battle Passem!

Źródło: Niantic Games. Grafika: Niantic Games.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments