Pokemon GO: Evolution Event rusza już dziś!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.12.2019, 14:00 Aktualizacja: 5.12.2020, 13:45
Niantic Games nie przestaje rozpieszczać graczy Pokemon GO. Jeszcze przed nami olbrzymi Community Day 14-15 grudnia, a natychmiast po zakończeniu ubiegłotygodniowego Friend Fest rusza Evolution Event. W jego trakcie zapoznamy się ze wszystkim rodzajami ewolucji w Pokemon GO.
pokemon go evolution event
3 Udostępnień

Evolution Event w Pokemon GO rusza 5 grudnia!

Ewoluowanie to jeden z najciekawszych elementów uniwersum Pokemonów, który doskonale sprawdza się zarówno jako element mechaniki gier, jak i narracji kreskówek czy innych form skupionych przede wszystkim na fabule. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy Pokemon GO z firmy Niantic Games. – Prawdopodobnie jedną z najważniejszych lekcji wyciąganych przez nas z Pokemonów jest fakt, że każdy może zmienić się w fajną i zaskakującą istotę. Czasami potrzebuje nieco tylko trochę pomocy! Świętujmy więc ten proces poprzez pierwszy w historii gry Evolution Event oraz towarzyszący mu Raid Day – proponują.

Evolution Event w Pokemon GO startuje już dziś, 5 grudnia. Potrwa przez tydzień do 12 grudnia i pozwoli nam zgłębić wszystkie sposoby, na jakie pokemony ewoluują. Dodatkowo w najbliższą sobotę wystartuje Raid Day, czyli jednodniowy event znacząco zwiększający szansę na złapanie fajnych pokemonów w rajdach. To świetna okazja do kolejnego dobrego tygodnia z grą mobilną. Ostatni okres był gorący z powodu Friend Festu 2019 w Pokemon GO, a teraz czas na święto ewolucji!

Evolution Event – szczegóły

W trakcie Evolution Event w Pokemon GO napotkamy następujące atrakcje:

 • Pokemony ewoluujące w unikatowy sposób (Onix, Eevee, Roselia, Burmy) pojawiały się będą znacznie częściej.
 • W trakcie rajdów spotkamy takie pokemony jak Lickitung, Scyther, Togetic czy Ralts!
 • Dwukilometrowe jaja wykluwały będą się w pokemony takie jak Tyrogue, Feebas, Burmy czy Happiny.
 • Dostępne będą Field Researche nagradzające graczy przedmiotami związanymi z ewolucją, które pomogą rozwinąć się poszczególnym pokemonom.
 • Szczęśliwcy podczas poszukiwań napotkają wersję Shiny Burmy!

Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń, także w trakcie Evolution Event dostaniemy bonusy. Jak wyglądały będą one w tym przypadku?

 • Wszystkie moduły Lure w trakcie Evolution Event trwały będą całą godzinę, wliczając w to moduły typu Glacial, Magnetic oraz Mossy.
 • Za ewoluowanie Pokemonów dostaniemy podwójne punkty doświadczenia.
 • W trakcie rajdów otrzymamy bonusowe przedmioty związane z ewolucją.

Raid Day – szczegóły

Jak prezentował będzie się z kolei Raid Day odbywający się w połowie Evolution Event? Sobotnie wydarzenie pozwoli nam na:

 • napotkanie Bulbasaura, Charmandera i Squirtle’a w trakcie rajdów jednogwiazdkowych,
 • napotkanie Ivysaura, Charmeleona i Wartortle’a w trakcie rajdów dwugwiazdkowych,
 • napotkanie Venusaura, Charizarda i Blastoise’a w trakcie rajdów czterogwiazdkowych,
 • otrzymanie do pięciu dodatkowych wejściówek na rajdy w trakcie trwania Raid Day po obróceniu Photo Disc w Gymie (będą one niedostępne po zakończeniu eventu).

Przypominamy również, że w weekend 14-15 grudnia rusza grudniowy Community Day w Pokemon GO. Na liście pokemonów do zdobycia podczas jego trwania są wszystkie stworki, które mogliśmy złapać w trakcie Dni Społeczności od początku stycznia: Totodile, Swinub, Treecko, Torchic, Mudkip, Ralts, Slakoth, Trapinch, Bagon, Turtwig oraz Chimchar.

Źródło: Niantic Games. Grafika: Niantic Games. 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments