Pokemon GO z miliardem pobrań. Przychód też robi wrażenie

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 1.08.2019, 14:00 Aktualizacja: 1.08.2020, 13:36
Japońskie reklamy Nintendo podkreślają, że gra pobrana została już ponad miliard razy. Pokemon GO wbrew obiegowej opinii wcale nie jest martwe. Co więcej, produkcja studia Niantic Games jest na najlepszej drodze do zarobienia 3 miliardów dolarów jeszcze w tym roku.
pokemon go z miliardem pobran
0 Udostępnień

Pokemon GO pobrane już miliard razy

Jeżeli wciąż mało wam bombastycznych wieści na temat sukcesów gier mobilnych, mamy dla was kolejną wiadomość po prostu robiącą wrażenie. Jak ogłosiło Nintendo w serii kierowanych na rynek japoński reklam, gra Pokemon GO wyprodukowana przez studio Niantic Games pobrana została już ponad miliard razy. Nie oznacza to oczywiście ilości graczy, bo w tej liczbie zawarte są również ponowne instalacje, ale i tak robi ona wrażenie.

Przekroczenie tej liczby nie dziwi. Pokemon GO było olbrzymim sukcesem właściwie od wypuszczenia tej gry na rynek. Liczba użytkowników po szybkim przeminięciu mody wprawdzie spadła, ale to było do przewidzenia. Twórcom gry pozostało jednak coś więcej niż zadowolenie z faktu, że nazwa gry była swego czasu wyszukiwana w Google częściej nawet niż słowo „porn”. Baza graczy wciąż robi wrażenie, grę dzięki eventom w rodzaju Mewtwo w Pokemon Go instalują kolejne osoby, a produkcja nadal przychodzi dochody.

Ile Pokemon GO zarobiło przez trzy lata na rynku?

Według lipcowego raportu Sensor Tower, jak dotychczas przychody z Pokemon Go wyniosły nawet 2,65 miliarda dolarów. Trudno estymować, jakim mobilna gra mogła pochwalić się zyskiem, jednak pod względem samego przychodu przebiła już naprawdę popularne i istniejące na rynku od dawna produkcje: Candy Crush Saga (1,86 miliarda) oraz Clash Royale (2,3 miliarda).

Nadal niepokonanym liderem zarobków pozostaje Clash of Clans. Do października 2018 roku ściągnięto ten tytuł ponad 600 milionów razy, a przez sześć lat na rynku przychód CoC sięgnął 6 miliardów dolarów. Liczba pobrań Pokemon GO jest już znacznie większa, ale czy produkcja wymagająca nieco więcej zaangażowania i wysiłku dogoni kiedykolwiek konkurenta pod względem finansowym?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments