Pokemon Masters zarobiło 26 milionów dolarów w tydzień

Michał Małysa Gry Publikacja: 10.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 10.09.2020, 10:08
Drugie najlepsze otwarcie wśród gier ze świata Pikachu i spółki zanotowało Pokemon Masters. Przez pierwszy tydzień produkcji na rynku gracze wydali na mikrotransakcje 26 mln dolarów. To dwa razy mniej niż w przypadku Pokemon Go, ale kwota nadal wydaje się astronomiczna!
pokemon masters zarobilo 25 mln zl
3 Udostępnień

Pierwszy tydzień nowych mobilnych Pokemonów z 26 mln dolarów

Wypuszczone na rynek 29 sierpnia Pokemon Masters, czyli kolejna gra mobilna w świecie Pikachu i spółki, zarobiło podczas pierwszego tygodnia na rynku 26 mln dolarów.  To dwa razy mniej niż wynosił w analogicznym okresie przychód z mikrotransakcji w Pokemon GO, jednak nadal liczba ta robi wrażenie. Szczególnie jeżeli zestawi się ją z innymi grami osadzonymi w tym uniwersum. Zrobiła to na swojej infografice firma analityczna Sensor Tower.

pokemon masters zarobilo 25 mln zl

Niemal 2/3 kwoty wydanej przez graczy na mikrotransakcje w Pokemon Masters pochodzi z Japonii, a 4,5 mln dolarów wydano też w Stanach Zjednoczonych. To niemal 80% wszystkich przychodów, jakimi pochwalić może się gra wyprodukowana przez DeNa Corp. Co ciekawe, najwięcej w Pokemon Masters wydają posiadacze sprzętu Apple. 72% przychodu pochodzi z urządzeń z iOS.

Co warto wiedzieć o Pokemon Masters?

Pokemon Masters to mobilna gra wydana na Androida oraz iOS-a, w której gracze stają się trenerami Pokemon i zwiedzają wyspę Pasio w poszukiwaniu wiedzy na temat jak najlepszego kierowania poczynaniami swoich podopiecznych. Mechanika rozgrywki jest tak prosta, że określić można ją wręcz zerojedynkową. Walki toczone są w zespołach 3 na 3, a celem gracza jest wydawanie pokemonom konkretnych poleceń co do ataku oraz zwiększanie ich energii poprzez odpowiednie mikstury.

Premiera gry miała miejsce 29 sierpnia 2019 roku. W przeciwieństwie do Pokemon GO, które najpierw ukazało się wyłącznie w Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz w Nowej Zelandii, Pokemon Masters wydane zostało od razu na ponad sześćdziesięciu rynkach. Jak widzimy po danych Sensor Tower, produkcja cieszy się znacznie większą popularnością niż Pokémon Quest, Pokémon: Magikarp Jump czy Pokémon Rumble Rush.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments