Premiera 1983 już dziś! Jak mocno czekacie?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 30.11.2018, 6:31 Aktualizacja: 30.11.2018, 6:31
30 listopada to dzień premiery pierwszej polskiej produkcji w ofercie Netflix. Mieliśmy okazję obejrzeć wszystkie osiem odcinków i doskonale wiemy, co powinniście wiedzieć o serialu.
premiera 1983
9 Udostępnień

Czego spodziewać się po pierwszej polskiej produkcji w Netflix?

1983 to dystopijne young adult, poważnie flirtujące z politycznym thrillerem. Fabuła serialu osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, w której na początku XXI w. Polska wciąż znajduje się za żelazną kurtyną, a jej obywatele mierzą się na co dzień z realiami opresyjnego państwa totalitarnego. Osią napędową opowiadanej przez 1983 historii jest relacja pomiędzy idealistycznym studentem prawa (Maciej Musiał) a zdegradowanym detektywem (Robert Więckiewicz), którzy wpadają na trop konspiracji sięgającej najwyższych kręgów władzy.

serial 1983

Po bliższe szczegóły zapraszamy do naszej wybornej recenzji serialu 1983, w której piszemy przede wszystkim o kulturowej przynależności pierwszego polskiego tytułu w ofercie Netflix. Okazuje się, że uniwersalność przedstawionej historii ma być w zamyśle twórców znacznie większa, niż mogliśmy się tego spodziewać. Serial ten jest idealnym wytworem amerykańskiej popkultury, wiernym naśladowcą wzorców wytyczonych przez Igrzyska Śmierci. Polskości jest w nim naprawdę mało.

Premiera 1983 już dziś!

O jakości wielu elementów serialu oraz jej braku w kilku kluczowych aspektach przekonać będziecie się mogli już dziś. Premiera 1983 to doskonały początek pierwszego grudniowego weekendu, jeśli planujemy spędzić go w stylu netflix and chill.

serial 1983

Od której godziny serial 1983 będzie dostępny w serwisie Netflix? Eskapistyczna rozrywka w amerykańskiej, mocno młodzieżowej odsłonie wjedzie już o godzinie 9.00 polskiego czasu. Miłego oglądania!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments