Premiera Concrete Genie dopiero w przyszłym roku

Michał Małysa Gry Publikacja: 20.10.2018, 11:38 Aktualizacja: 26.02.2020, 14:41
To może być jedna z najciekawszych gier, jakie pojawią się wyłącznie na PS4. Niestety, premiera Concrete Genie została opóźniona o co najmniej o kwartał. Interesujący exclusive Sony, w którym ożywiać będziemy podupadłe miasteczko wielobarwnym street artem, trafi do graczy dopiero na wiosnę 2019.
premiera concrete genie
0 Udostępnień

Dlaczego z zainteresowaniem wyczekujemy na Concrete Genie?

Odkąd informowaliśmy o stanięciu Concrete Genie w służbie dobra, twórcy nie dostarczyli graczom nowych wieści na temat gry. Możemy więc śmiało powtórzyć, że tytuł malutkiego studia PixelOpus to platformówka opowiadająca historię młodziutkiego Asha, który przemierza ulice podupadłego portowego miasteczka i stara się ożywić je za pomocą street artu. Główną wartością dodaną gry i jej wyróżnikiem na tle konkurencji ma być właśnie aspekt artystyczny.

Wszelkie obawy na temat wagi street artu w rozgrywce rozwiewa fakt, że malunki protagonisty stanowiły będą ważny element mechaniczny gry. Podobnie jak w klasycznej polskiej bajce Zaczarowany ołówek, naścienne malowidła ożywają i pomagają głównemu bohaterowi w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Na filmikach zapowiadających rozgrywkę zobaczyć można stwory wytwarzające energię elektryczną oraz spopielające przeszkody płomiennym oddechem! Brak nowych informacji w obliczu zbliżającej się premiery Concrete Genie mógł nieco niepokoić. Teraz dowiadujemy się, że gra zostanie nieco opóźniona.

Premiera Concrete Genie dopiero na wiosnę

Informacje na temat opóźnienia premiery Concrete Genie pojawiły się właśnie na blogu PlayStation. Tytuł zapowiadany na ostatni kwartał bieżącego roku trafi na rynek dopiero w 2019 roku, prawdopodobnie wiosną. – Studio Pixelopus zlokalizowane w kampusie PlayStation w San Mateo celuje z datą wydania Concrete Genie na PS4 we wczesny 2019. Więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach i miesiącach! – czytamy w oświadczeniu.

Nieco szkoda, że premiera Concrete Genie zaliczy tak dużą obsuwę, jednak nadal czekamy na ten dzień z niecierpliwością. Może nie będzie to olbrzymia i głośna gra na lata, ale barwna oprawa graficzna i wzruszająca historia mają olbrzymią szansę na przykucie nas do telewizorów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments