Premiera Death and Nightingales już dziś w HBO GO

Michał Małysa Seriale Publikacja: 2.01.2019, 5:30 Aktualizacja: 2.01.2019, 5:30
Jak odtwórca głównej roli w Pięćdziesięciu twarzach Greya sprawdzi się w kostiumowej adaptacji głośnej irlandzkiej powieści? O tym przekonamy się, gdy trzyodcinkowy mini-serial produkcji BBC Two trafi na nasze ekrany. Premiera Death and Nightingales w HBO GO już dziś, 2 stycznia.
premiera death and nightingales
0 Udostępnień

Adaptacja irlandzkiej powieści

Death and Nightingales to produkcja oparta na nieprzetłumaczonej dotychczas na język polski powieści irlandzkiego autora Eugene’a McCabe’a. To klasyczna opowieść o starciu dwóch stronnictw, których najmłodsi przedstawiciele odkrywają ku sobie gorące uczucie. Główną bohaterką serialu Death and Nightingales jest dwudziestopięcioletnia Beth Winters (Ann Skelly). Gdy zachodzi w ciążę, do akcji wkracza jej przybrany ojciec Billy (Matthew Rhys). Zagorzały protestant nie chce pogodzić się z faktem, że ojcem dziecka może być młody katolik Liam Ward (Jamie Dornan znany z głównej roli w filmowych Pięćdziesięciu twarzach Greya).

premiera death and nightingales

Serial zrealizowany przez BBC 2 nie będzie jednak kolejną produkcją kostiumową, w której historyczne realia są wyłącznie pretekstem do zaprezentowania sztampowego romansu. Walka o odzyskanie kontroli nad własnym życiem okaże się dla głównej bohaterki wyzwaniem, które w dziewiętnastowiecznej Irlandii wymaga nadzwyczajnego hartu. Czy niespodziewana ciąża okaże się dla Beth Winters okazją do wyzwolenia z patriarchalnych okowów dziewiętnastowiecznej Irlandii? O tym przekonamy się z chwilą premiery Death and Nightingales w ofercie HBO GO.

Premiera Death and Nightingales już dziś w HBO GO

Premierę Death and Nightingales w ofercie HBO GO zaplanowano na 2 stycznia. Podzielony na trzy odcinki mini-serial zaprezentowany został już na trailerze przygotowanym przez pierwotnego producenta, BBC Two.

Zapowiedź HBO Polska nie jest jeszcze dostępna, za to pojawił się już w sieci trailer przygotowany przez HBO España. Hiszpańskie są tylko napisy, więc na spokojnie da się zrozumieć solidny wstęp do historii.

Zachęcamy również do przyjrzenia się innym serialom HBO GO w styczniu 2019. Jeśli nie przekona was trzeci sezon True Detective oraz kilka innych ciekawych propozycji, warto również zapoznać się z noworoczną ofertą seriali w NetflixSex Education z Gillian Anderson, trzeci sezon Serii Niefortunnych Zdarzeń z Neilem Patrickiem Harrisem oraz solidna dawka nowych produkcji licencjonowanych to dobra wiadomość dla wszystkich entuzjastów tej platformy.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments