Kingdom: 2. sezon serialu o epidemii zombie od 13 marca w Netflix!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 13.03.2020, 10:24 Aktualizacja: 13.03.2021, 10:26
Czy w czasach, gdy o zombie powiedziano już wszystko, istnieje możliwość, by stworzyć interesującą produkcję z tym motywem? Okazuje się, że jest taka szansa. Pierwszy sezon serialu Kingdom od Netflixa został dobrze przyjęty przez użytkowników platformy i krytyków. Premiera drugiego sezonu została zaplanowana na 13 marca 2020 roku, a wyraźnie zarysowany wątek epidemii może mieć teraz olbrzymią siłę przyciągania.
premiera-kingdom-sezon-2
12 Udostępnień

Koreański serial powraca z drugim sezonem!

Koreański serial Kingdom doczekał się już drugiego sezonu. Data premiery Kingdom 2 została ustalona na piątek 13 marca. Wszystkie odcinki pojawią się na platformie standardowo o godz. 9 rano. Kingdom opowiada o apokalipsie zombie w koreańskim państwie XIV wieku. Brzmi dziwnie, ale nie tak dziwnie jak np. “konflikt między japońskimi duchami a brazylijskimi czarnoksiężnikami” z recenzowanego przez nas serialu Spectros.

Trailer Kingdom 2 sugeruje mocno niepokojący klimat produkcji. Po raz kolejny możemy spodziewać się sporej ilości przelanej krwi, a w świecie opanowanym przez strach przed koronawirusem wizja epidemii z koreańskiego serialu może wydać się uderzająca, mimo fantastycznego i historycznego sztafażu. Możemy się spodziewać, że serialowe pozycje odwołujące się do motywu szalejącej zarazy będą przeżywały w następnych dniach renesans.

Czego spodziewać się po premierze 2. sezonu Kingdom?

Pierwszy sezon serialu uzyskał ocenę 89/100 w serwisie Rotten Tomatoes, z kolei użytkownicy serwisu ocenili produkcję na 97/100. Krytycy docenili fakt, że jest to opowieść o zombie w nietypowej otoczce. Podkreślali, że nie jest to koreańskie The Walking Dead (co jest pierwszym skojarzeniem, jeśli spojrzymy na fabułę Kingdom).

Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie została opowiedziana historia koreańskiego królestwa Joseon, które trawi wewnętrzny konflikt między następcami tronu. Książę koronny postanowił zorganizować zamach stanu (aby nie dać się odsunąć od władzy po śmierci ojca w wyniku politycznych perturbacji), jednak jego wrogowie się o tym dowiedzieli. Na księcia został nałożony wyrok śmierci. Jednocześnie królestwo zaczęło walczyć z powstającymi ze zmarłych potworami, które żywią się ludzkim mięsem.

Oto najważniejsze informacje na temat premiery Kingdom 2:

  • W serialu zobaczymy ponownie następujących aktorów: Ji-hoon Joo, Seung-ryong Ryu, Doona Bae, Sang-ho Kim, Suk-ho Jun.
  • Planowo Kingdom 2 będzie liczył sobie 6 odcinków. Pierwotnie na cały serial miała składać się tylko jedna ośmioodcinkowa seria.
  • Jeden odcinek będzie trwał ok. 55 – 60 minut.
  • Prawdopodobnie możemy się spodziewać także trzeciego sezonu serialu.

Czekacie na premierę 2. sezonu Kingdom? To tylko jedna z wielu premier zaplanowanych na marzec przez Netflixa – warto zerknąć, czy coś z tej listy nie wyda wam się interesujące! Warto też obejrzeć trailer pierwszego sezonu Kingdom i na tej podstawie zdecydować, czy warto zaczynać przygodę z tą nietypową produkcją.

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments