Problemy z niedoborem PlayStation 5. Sony wskazuje przyczynę

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 5.02.2021, 14:11 Aktualizacja: 5.02.2022, 14:35
Nie jest tajemnicą, że liczba dostępnych PlayStation 5 jest niewystarczająca, a problem – o ile w tych czasach faktycznie można pisać, że brak konsoli jest jakimś mankamentem – dotyczy wszystkich zakątków świata. W ostatniej rozmowie z inwestorami przedstawiciele Sony tłumaczą, skąd biorą się braki.
0 Udostępnień

Problem jest szerszy

Mimo że Sony wysłało do sklepów ponad 4,5 miliona PlayStation 5, to liczba graczy, którzy chcą dostać nową konsolę japońskiego producenta, znacząco przewyższa możliwości produkcyjne fabryk. Zaowocowało to dość kiepskim startem nowego sprzętu Sony zarówno w Polsce, jak i innych zakątkach świata, a wiele osób zwyczajnie nie mogło kupić konsoli.

Problemy z dostępnością utrzymują się do teraz, a na ostatniej rozmowie z inwestorami, na której omówiono raport za trzeci kwartał bieżącego roku finansowego, Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony, zdradził, gdzie leży problem.

Trudno jest nam zwiększyć produkcję PS5 ze względu na niedobór półprzewodników i innych komponentów. Nie byliśmy w stanie w pełni zaspokoić wysokiego popytu ze strony klientów, ale nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostarczyć jak najwięcej konsol do klientów, którzy czekają na PS5.

Wspomina Totoki podczas telekonferencji (via ArsTechnica). Mimo problemów z dostępnością, Sony przewiduje, że do końca przyszłego roku fiskalnego (31 marca 2022) liczba PlayStation 5, jakie zostaną wysłane do sklepu przekroczy 14,8 miliona egzemplarzy. Nie podano dokładnie, kiedy sytuacja związana z dostępnością konsoli się poprawi, ale warto pamiętać, że problem jest szerszy i dotyczy również Xboksa Series X|S oraz rynku komputerów osobistych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments