Raport kwartalny Sony. Znakomite wyniki sprzedaży PlayStation 5

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.02.2021, 11:50 Aktualizacja: 3.02.2022, 11:50
Sony opublikowało raport finansowy, w którym podsumowało trzeci kwartał roku finansowego 2020/2021. Jako że był to okres, w którym zadebiutowała nowa konsola japońskiej korporacji, firma zaliczyła ogólny wzrost przychodów. Podano również, ile PlayStation 5 trafiło do graczy do końca grudnia minionego roku. Znacząco wzrosła również liczba subskrybentów PS Plusa.
premiera Spider-Man Miles Morales już na PS5!
0 Udostępnień

PS5 rozchodzi się jak świeże bułeczki

Mimo problemów z dostępnością PlayStation 5, Sony nie narzeka na sprzedaż swojej nowej konsoli. Według raportu podsumowującego trzeci kwartał roku finansowego 2020/2021 (via GamesIndustry.biz) w ręce graczy trafiło ponad 4,5 miliona konsola, a mowa tylko o okresie premiery przypadającym na listopad i grudzień. Tak dobry wynik znacząco przewyższa ten osiągnięty przez PlayStation 4, które w dwa miesiące od premiery sprzedało się w liczbie 1,4 miliona egzemplarzy.

Jak się łatwo domyślić, okres premiery nowej konsoli znacząco przełożył się na wzrost przychodu PlayStation – dział gier i usług sieciowych japońskiej korporacji zanotował przychód w wysokości 883 miliardów jenów. To 25-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Tym samym zysk operacyjny growe dywizji Sony osiągnął 80 miliardów jenów.

Wysoka sprzedaż Milesa Moralesa i innych gier

W raporcie znalazła się również wzmianka o przychodach pochodzących z ze sprzedaży “oprogramowania cyfrowego” – PlayStation miało na nim zarobić 433 miliardy jenów i co ciekawe, tylko niewielka część tej kwoty (51 miliardów jenów) dotyczyła sprzedaży gier. Aż 176 miliardów jenów pochodziła z tzw. cyfrowych pobrań (cyfrowa dystrybucja), najwięcej natomiast, bo aż 256 miliardów jenów, z zawartości dodatkowej.

Nie zmienia to jednak tego, że gry PlayStation ciągle świetnie się sprzedają – jak sprecyzował Daniel Ahmad, analityk agencji Niko Partners, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales trafił do ponad 4,1 miliona graczy i to w zaledwie dwa miesiące od premiery (gra ukazała się na rynku razem z PS5 w listopadzie 2020 roku). Nie podano niestety wyników sprzedaży Demon’s Souls, czyli najważniejszej startowej gry PlayStation 5.

W raporcie znalazła się również wzmianka o PlayStation Plus – aż 87% posiadaczy PS5 jest abonentami tej usługi, a w trzecim kwartale ogólna liczba subskrybentów wzrosła do 47,4 miliona (38,3 miliona w analogicznym okresie roku poprzedniego).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments