Konsola niby jest, ale jednak jej nie ma, czyli premiera PS5 w Polsce

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 20.11.2020, 10:50 Aktualizacja: 20.11.2021, 10:50
Oficjalny start sprzedaży PlayStation 5 już za nami. W mediach społecznościowych pojawiło się sporo pełnych radości wpisów o tym, że mimo trudności, konsolę udało się odebrać. Dotyczyło to jednak głównie osób, które zdecydowały się na zamówienia przedpremierowe. Obecnie PS5 można kupić tylko w sklepie internetowym lub na aukcjach, gdzie cena nowego sprzętu od Sony osiąga zawrotne ceny. Tymczasem polski oddział PlayStation postanowił uczcić premierę konsoli specjalnym pokazem.
Tak prezentuje się wygląd PlayStation 5.
0 Udostępnień

W dniu premiery konsolę zdobyli ci, którzy zdecydowali się na złożenie zamówienia w przedsprzedaży

Nowa generacja konsol na dobre rozpoczęła się w Polsce wczoraj o 10:00, gdy popularne elektromarkety rozpoczęły sprzedaż PlayStation 5. Jak się łatwo domyślić, nie obyło się bez problemów i nie chodzi tylko o dostępność konsol – pierwszą barierą okazały się przeciążone serwery sklepów. Zgodnie z informacją podaną przez Sony na początku listopada, PS5 nie będzie sprzedawane w sklepach stacjonarnych ze względu na pandemię. Nie można więc było wejść do sklepu i wziąć jedno z pudeł z wystawy, tak jak to drzewiej (!) bywało, a konieczne było ustawienie się w wirtualnej kolejce.

Nie wszystkim udało się złożyć zamówienie, a na stronach sklepów szybko zaczęły pojawiać się informacje o błędach związanych z przeciążeniem i zbyt dużą liczbą zapytań. Zainteresowanie przerosło oczekiwania i aktualnie PS5 nie można kupić w żadnym ze sklepów w Polsce. Na stronie Media Expert widnieje dumne “produkt niedostępny”, a jedyne dostępne rzeczy związane z nową konsolą Sony to akcesoria (pady, ładowarka do kontrolerów, słuchawki, kamera i pilot) oraz gry. W przypadku Euro RTV AGD jest podobnie – tam również wyprzedano wszystkie konsole, a zainteresowani mogą poprosić o powiadomienie o dostępności mailem. No właśnie, to kiedy PS5 pojawi się ponownie w sprzedaży?

Na Twitterze sieci Neonet widnieje informacja, że konsole mogą pojawić się 15 grudnia, a Media Expert prosi o cierpliwość, ale sklep nie podał, kiedy konsola ponownie pojawi się w sprzedaży. Media Markt również poległo, mimo że sprzedawało konsolę drożej – PS5 dostępne było tam tylko w zestawie z dodatkowym padem i Fifą 21 (ze steelbookiem!) za 2749 złotych, ale ta oferta również jest nieaktualna.

X-kom również poległ, ale sklep poszedł o krok dalej, usuwając kartę PS5 ze sklepu – teraz można tam kupić tylko akcesoria do nowej “plejki” i gry. Na dobrą sprawę, największymi wygranymi okazały się osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe. Wówczas PS5 czekało w jednym z punktów odbioru przygotowanym przez sklep lub za dostawę odpowiadał kurier.

A co ze sprzedażą nieoficjalną?

Tego samego dnia na aukcjach internetowych zaczęły pojawiać się oferty sprzedaży PlayStation 5, a ich ceny osiągały (i w zasadzie dalej osiągają) naprawdę zawrotne sumy. Bazowa cena konsoli w wersji z napędem optycznym to 2299 zł, a za wariant “Digital Edition” zapłacimy 1 849 zł. Na Allegro ceny PS5 zaczynają się od 2500 zł, a kończą na nawet 5 tysiącach złotych (oczywiście radzimy unikać takich ofert, konsole w końcu się pojawią, nie jest to towar pierwszej potrzeby). Za taką kwotę PlayStation 5 próbował sprzedawać również sklep Robson.pl, ale spotkało się to z na tyle dużą krytykę ze strony klientów, że oferta ostatecznie zniknęła.

Za taką kwotę PlayStation 5 próbował sprzedawać również sklep Robson.pl, ale spotkało się to z na tyle dużą krytykę ze strony klientów, że oferta ostatecznie zniknęła.

Konsola PlayStation 5 w wersji z napędem jest już u nas dostępna 😎🖐

Sprzęt dostępny od ręki w naszym sklepie…

Opublikowany przez Robson.pl Sklep Gry Konsole Akcesoria Czwartek, 19 listopada 2020

Ale wpis kończymy pozytywnym aspektem, o ile lubicie spektakularne akcje marketingowe. Polski oddział PlayStation postanowił przygotować taką oto reklamę na Widok Towers niedaleko warszawskiej Rotundy.

W innych zakątkach Europy również pojawiły się mniej lub bardziej efektowne reklamy związane z premierę PS5.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments