Próbny miesiąc w Netflix? Już nie w Polsce!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 20.03.2019, 9:43 Aktualizacja: 20.03.2020, 9:43
Ogłoszono właśnie, że na terenie Polski nie będzie już dłużej dostępny próbny miesiąc w Netflix. Stracą na tym z pewnością pokątni handlarze oraz ludzie zakładający co miesiąc nowe konta, ale akcja w nich wymierzona odbije się z pewnością również na zwyczajnych fanach seriali i filmów na życzenie.
okres próbny w netflix
5 Udostępnień

Próbny miesiąc w Netflix był nadużywany

Próbny okres gwarantujący użytkownikowi możliwość pełnego i bezpłatnego korzystania z danej usługi jest już dzisiaj standardem sprzedażowym, szczególnie w przypadku usług abonamentowych. Ma to dobre strony zarówno dla konsumentów, którzy mogą sprawdzić ofertę przez dłuższy czas, jak i samych sprzedawców, którzy zyskują dzięki okresowi próbnemu klientów.

Niestety, w wielu przypadkach możliwość skorzystania z okresu próbnego jest mocno nadużywana. Nie ma dziś problemu z nabyciem takiego dostępu na dłuższy czas, czy to zakładając co cztery tygodnie nowe konta, czy nabywając dostęp do takowego za grosze od jednego z pokątnych sprzedawców. To właśnie ci ostatni są prawdopodobnie powodem, dla którego próbny miesiąc w Netflix na terenie Polski został obecnie zawieszony.

Bezpłatny okres próbny w Netflix zablokowany

– W Twoim kraju nie oferujemy obecnie bezpłatnego okresu próbnego. Aby rozpocząć członkostwo, odwiedź witrynę Netflix.com, wybierz plan i preferowaną opcję płatności, wprowadź adres e-mail, wpisz hasło, a potem zacznij oglądać – informuje na swojej stronie internetowej platformy. Dotychczasowi użytkownicy nic na tym wprawdzie nie tracą, ale i tak zablokowanie opcji próbnego miesiąca w Netflix wydaje się kiepską wiadomością.

W ostatnim czasie to nie pierwsza wieść dotycząca Netfliksa, która mogła nie przypaść do gustu Polakom. Za sprawą ofensywy podatkowej europejskich rządów coraz więcej usług cyfrowych może mieć kłopoty. Nie inaczej jest z Polską, gdzie Netflix i HBO staną się droższe z powodów obciążeń podatkowych, które rząd zamierza narzucić firmom zarabiającym w Polsce na sprzedaży VOD, muzyki czy reklam w mediach społecznościowych.

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments