Przedsmak The Elder Scrolls 6. Kultowe RPG również w formie planszówki

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 2.03.2021, 10:22 Aktualizacja: 2.03.2022, 10:22
Okazuje się, że już niedługo otrzymamy więcej nowości nawiązujących do serii The Elder Scrolls. Zapowiedziana na E3 w 2018 roku szósta, pełnoprawna część to nie jedyna rzecz warta uwagi. Już w czerwcu wystartuje zbiórka na planszówkę Skyrima, jednej z lepiej ocenianych gier RPG ostatnich lat. Twórcą analogowej wersji tego kultowego erpega będzie Modiphius Entertainment.
0 Udostępnień

Kolejne wcielenie erpega od Bethesdy

The Elder Scrolls V: Skyrim ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych i konsolach 7. generacji w 2011 roku, by w ciągu kolejnych 10 lat trafić na PlayStation 4, Xboksa One, Switcha, jak również doczekać się wersji dostosowanej do gogli wirtualnej rzeczywistości. Teraz z kolei dowiedzieliśmy o planowanej planszówce na podstawie Skyrima, za powstanie której odpowiadać będzie Modiphius Entertainment.

O samej grze nie wiadomo na razie zbyt wiele – ma to być planszówka kooperacyjna dla maksymalnie czterech graczy (można również rozegrać partię w pojedynkę), w której głównym celem uczestników stanowi wykonywanie kolejnych zadań na planszy. Nie zdradzono na razie, czy całość doczeka się jakiegoś “głównego questa” czy może – tak jak było to w oryginale – gracze skupią się na eksploracji i odkrywaniu kolejnych ciekawostek.

Więcej planszówek na podstawie gier wideo

Tak jak w przypadku innych tego typu projektów, planszówkę Skyrima sfinansuje społeczność, jednak nie odbędzie się to za pośrednictwem Kickstartera, a nowej polskiej platformy, Gamefound. Za jej stworzenie odpowiada wrocławska firma Awaken Realms, która jesienią zeszłego roku zebrała aż 11 milionów dolarów na grę planszową Frostpunk. Zbiórka rozpocznie się w czerwcu, wtedy też mamy poznać więcej informacji o projekcie, który można śledzić za pośrednictwem dedykowanej strony.

Warto przypomnieć, że to nie jedyne adaptacje gier wideo w formie planszówki, o których dowiedzieliśmy się w ciągu ostatnich tygodni. Jeszcze w zeszłym roku dotarły do nas wieści o Darkest Dungeon, a na początku lutego pisaliśmy o wiedźmińskim Starym Świecie, za powstanie którego odpowiada Łukasz Woźniak. W zeszłym tygodniu wspominaliśmy natomiast o Stardew Valley – pierwszy nakład gry został wyprzedany w ciągu kilku godzin.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments