PlayStation 5 nagrodzi graczy za zdobywanie trofeów

Bartosz Witoszka Gry Publikacja: 20.10.2020, 11:29 Aktualizacja: 20.10.2021, 12:37
Wszelkiego rodzaju akcje dodatkowe w grach wideo, stawiające na alternatywy sposób grania, są wykonywane przez nieliczną grupę graczy. Choć trofea, znane z konsol PlayStation, nie dają namacalnej korzyści, to może mienić się to po wprowadzeniu na rynek PS5.
0 Udostępnień

Dodatkowe nagrody dla zdobywców trofeów

Premiera konsol 9. generacji zbliża się wielkimi krokami i zarówno Sony, jak i Microsoft próbują przekonać graczy do tego, że to właśnie ich maszynka będzie doskonałym wyborem, który zapewni dostęp do gier w wysokiej jakości obrazu oraz dźwięku. Jako że pandemia koronawirusa niemal całkowicie wyeliminowała możliwość pokazów typu “hands-on”, to wydawcy i producenci postanowili skorzystać z dobrodziejstw Internetu, co sprawiło, że wszelkiego rodzaju nowinki ogłasza się aktualnie za pośrednictwem prezentacji online.

Jednym z takich cykli jest State of Play – zeszłotygodniowy pokaz przygotowywany przez Sony skupiał się głównie na zaprezentowaniu interfejsu nadchodzącego PlayStation 5. Autorzy serwisu MP1st zauważyli na ponad 11-minutowym materiale, że podczas uruchamiania Destruction AllStars (jeden z tytułów startowych na PS5) wyświetla się specjalna sekcja poświęcona trofeom. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie ich opisy, z których wynika, że odblokowywanie danego trofeum przyniesie wymierne korzyści.

No, może nie będą to od razu zniżki w PS Storze czy darmowe gry, ale co powiecie na dodatkowe banery, awatary czy tła? System ten działał już w PlayStation 4, jednak ograniczał się on tylko do “platyn”. W PS5 trofea, niezależnie od swojej rangi (brąz, srebro, złoto i platyna), będą dawały jakieś bonusy, jednak na razie nie wiadomo, czy będzie dotyczyło to tylko gier na wyłączność, czy też wszystkich tytułów dostępnych na nowej konsoli Sony.

Co więcej, ze zrzutów ekranu wynika, że samo odbieranie nagród na PS5 ma być znacznie prostsze i nie będzie wymagało wchodzenia na skrzynkę mailową, tak jak jest to obecnie na PlayStation 4. Sony już wcześniej wprowadziło zmiany dotyczące naliczania punktów za zdobyte trofea, o czym pisaliśmy tutaj

Nowa konsola Sony pojawi się już tej jesieni, a konkretnie 19 listopada i ma kosztować 2299 zł lub 1849 zł (opcja tańsza dotyczy PlayStation 5 bez napędu, co oznacza, że wszystkie gry będą musiały być pobierane za pośrednictwem Internetu). Wszystkie aktualne informacje o PlayStation 5 znajdziecie w naszym wpisie podsumowującym.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments