PUBG przyczyną rozwodu? Żona chce grać, mąż nie pozwala

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 1.05.2019, 11:00 Aktualizacja: 30.12.2020, 13:54
Rosnąca jakość gier wideo wiąże się z jeszcze większą siłą przyciągania i magnetyzmem tego medium. Problemem społecznym staje się uzależnienie od gier. Pisaliśmy już o jego polskich odcieniach, teraz czas na Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie żona domaga się rozwodu z powodu zakazu gry w PUBG.
pubg rozwod zjednoczone emiraty arabskie
8 Udostępnień

PUBG przyczyną rozwodu?

Jak donosi Gulf News, największy anglojęzyczny dziennik sprzedawany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, do policyjnego centrum pomocy społecznej w mieście Ajman zgłosiła się kobieta, której mąż nie pozwalał grać w PUBG. – Kobieta uzasadniała swoje żądanie rozwodu, mówiąc, że została pozbawiona prawa do wybierania własnego rodzaju rozrywki, jako że przyjemność sprawiało jej granie w grę – powiedział dziennikarzom kapitan Wafa Khalil Al Hosani, dyrektor centrum pomocy społecznej w Ajmanie.

ajman zjednoczone emiraty arabskie

Kobieta dodawała ponadto, że nawet w świetle restrykcyjnego podejścia Zjednoczonych Emiratów Arabskich do kwestii autonomii kobiet, zakaz grania w PUBG wydany przez męża był absolutnie nie na miejscu. – Powiedziała, że ma do tego pełne prawo, dodając jeszcze, że nie aktywowała nawet opcji czatu, gdzie mogłaby zostać zaczepiona przez obcych. Grała w grę wyłącznie ze swoimi przyjaciółmi i krewnymi – relacjonował policjant.

Okazuje się więc, że sprawa ma również charakter emancypacyjny. Żądania małżonki rozwścieczonej zakazem gry w PUBG są jednocześnie żądaniem respektowania autonomii oraz podstawowych praw. Nawet jeśli działania jej męża podyktowane byłyby troską o zdrowie psychiczne żony, ewentualne rozwiązanie szekspirowskie oznaczałoby, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wciąż panują warunki społeczne z Poskromienia Złośnicy rodem.

Trochę powagi w sprawie uzależnienia od gier

Al Hosani stwierdził, że podległe mu służby zrobią wszystko w celu pogodzenia małżonków. Zwrócił również uwagę na coraz powszechniejszy problem uzależnienia od gier dzieci. Opisał sytuację, w której o pomoc zwróciła się do niego matka trzynastolatka. – Nie odrabiał prac domowych ani nie chciał odpowiednio jeść. Kiedy rodzina próbowała zablokować mu dostęp do gry, całkowicie zamknął się w sobie i musiał być skierowany na leczenie w szpitalu – opowiedział policjant.

pubg

Jest to problem globalny, o czym świadczy bliskość problemów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do tych występujących w Polsce. Przypomnijmy choćby o dziesięciolatku, który ukradł własnej matce 1500 zł na gry. Jako dorośli i odpowiedzialni gracze powinniśmy pamiętać, że takie przypadki nie są odosobnione. Jeśli mamy w swoim otoczeniu osoby, które mogą być narażone na problemy z uzależnieniem od gier wideo, powinniśmy jak najszybciej zaproponować pomoc specjalistów.

Źródło: Gulf News. Grafika: Unsplash, materiały prasowe (2).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments