Reborn. Odrodzona od Mucha Comics już 15 maja

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 11.05.2019, 12:00 Aktualizacja: 11.05.2020, 8:08
Mark Millar to autor uznanych i popularnych komiksów, które wydaje nakładem własnego wydawnictwa Millarworld. Album Reborn. Odrodzona ukaże się w Polsce dzięki staraniom Mucha Comics, a jego premierę zaplanowano na 15 maja. Co jeszcze wydało w ostatnim czasie MC?
reborn odrodzona mucha comics
3 Udostępnień

Reborn. Odrodzona – premiera już 15 maja

Wydawnictwo Mucha Comics zapowiedziało na 15 maja premierę Reborn. Odrodzona – polskiego tłumaczenia pierwszych sześciu zeszytów serii Reborn. To jedna z najciekawszych propozycji wydawnictwa Millarworld, które Mark Millar założył po rzuceniu komiksowej pracy dla Marvela. Tworzone przez niego komiksy już niejednokrotnie przenoszone były na duży ekran (popularny swego czasu Kick-Ass czy Wanted z Angeliną Jolie i Morganem Freemanem), a obecnie zawiązana została współpraca autora i wydawcy z Netfliksem. Kto wie, być może nabywając Reborn. Odrodzona wyprzedzimy kolejną ekranizację platformy?

reborn odrodzona mucha comics

Tymczasem jednak Mucha Comics zapowiada album Reborn. Odrodzona w następujących słowach:

PO ŚMIERCI NIE IDZIESZ DO NIEBA. TRAFIASZ TUTAJ…

Mark Millar, mistrz komiksowych scenariuszy i twórca takich serii jak Kick-Ass oraz Kingsman – Tajne służby, łączy swoje twórcze siły z cenionym autorem ilustracji do Batmana, Gregiem Capullo, aby zabrać czytelników na nową, epicką przygodę.

Gdzie trafiamy po śmierci? Kto i co czeka na nas po drugiej stronie? Bonnie Black jest starszą kobietą, która spędza ostatnie dni życia na oddziale udarowym. Każdej nocy obawia się zasnąć, dręczona myślami o tym, co się stanie, jeśli już nigdy się nie obudzi. Kiedy jednak w końcu umiera, odradza się w przesiąkniętym magią baśniowym świecie, który przechodzi jej najśmielsze oczekiwania – świecie uwięzionym w okowach wiecznej wojny pomiędzy dobrem i złem. Na Bonnie czekają jej ojciec i wierny pies. I tak cała trójka wyrusza na niebezpieczną wyprawę, aby odnaleźć zamordowanego przed wielu laty męża Bonnie…

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w REBORN #1-6.

Co jeszcze proponowało ostatnio Mucha Comics?

Niestety, w momencie publikacji naszej listy komiksowych premier na kwiecień nie były jeszcze znane plany Mucha Comics na ten miesiąc. W kwietniu ukazały się tymczasem trzy albumy wydawnictwa, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. 9 kwietnia miała miejsce premiera trzeciej odsłony recenzowanej na Zagrano serii The Wicked+The Divine o podtytule Komercyjne Samobójstwo oraz piąty tom cyklu Outcast: Opętanie o podtytule Inwazja. 30 kwietnia ukazało się natomiast marvelowskie Uncanny X-Force: Ostateczna Egzekucja (tom 4), historia drużyny mutantów składającej się z Wolverine’a, Fantomeksa, Psylocke’a, Deadpoola i Nightcrawlera.

Jeżeli chcecie dokonać dobrego wyboru, koniecznie sprawdźcie również majowe zapowiedzi komiksowe od kultury gniewu oraz czerwcowe komiksy Egmontu. W najbliższych tygodniach entuzjaści komiksu będą mieli spory ból głowy od nadmiaru świetnych nowinek!

Źródło: Mucha Comics. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments