Red Dead Redemption na PC. Tylko dzięki modowi

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 29.08.2019, 11:00 Aktualizacja: 29.08.2019, 11:00
Po dziewięciu latach oczekiwania pecetowcy być może wreszcie będą mogli zagrać w Red Dead Redemption. Pewien modder z gtaforums.com podjął się zadania przeniesienie gry na blaszaka, chociaż może być to trudne wyzwanie. Czy prędzej doczekamy się oficjalnego RDR 2 na PC?
mod red dead redemption na pc
2 Udostępnień

Jak będzie działać mod Red Dead Redemption na PC

Podczas gdy większość właścicieli blaszaków marzy o RDR2 na PC, niektórzy poważnie myślą w tym kontekście jeszcze o części pierwszej. Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project ma być modyfikacją Xenia i RCPS3 (emulatorów na Xbox i PS3), która umożliwi zagranie w pierwszą część Red Dead Redemption z treściami wyciętymi z wersji alfa i beta gry oraz ulepszonymi elementami graficznymi takimi jak tekstury, menu, HUD, zasięg rysowania, shadery i modele.

Celem projektu jest zremasterowanie i zoptymalizowanie gry, by wyglądała i działała lepiej na emulatorach. By pograć w moda będzie koniecznie posiadanie oryginalnej gry i zgranie z niej obrazu ISO. Mod nie będzie zawierał samej gry z oczywistych względów.

Jak oceniamy szanse na powodzenie projektu Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project?

Obecnie na stronie RCPS3 można przeczytać, że status oryginalnej gry Red Dead Redemption to jedynie „ingame”, czyli gra ładuje się i działa, ale nie można jej ukończyć ze względu na poważne problemy z glitchami lub wydajnością. Jako, że to bardzo popularna gra, zapewne wiele pasjonatów emulacji próbowało doprowadzić ją już do stanu grywalności.

Nie jest jasne czy użytkownik DamnedDev, jedyna osoba pracująca obecnie nad projektem, zdołał pokonać te trudności. Z drugiej strony udało mu się już odblokować treści ukryte w grze, takie jak samochody, które nie występowały w oryginalnej wersji Red Dead Redemption. Tak czy inaczej życzmy mu szczerze powodzenia w projekcie, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Choć być może na PC zagramy już do tego czasu w Red Dead Redemption 2 na Google Stadia

Zobacz trailer Red Dead Redemption Damned Enhancement Project:

Screeny z moda:

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments