Red Dead Redemption 2 na Google Stadia? Kolejne plotki!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 14.08.2019, 13:00 Aktualizacja: 14.08.2020, 12:03
Gracze stroniący od PlayStation 4 czy Xbox One również chcieliby zagrać w ubiegłoroczny hit Rockstar Games. Plotki o wersji pecetowej wciąż są niepotwierdzone, jednak wyłoniła się bardzo ciekawa teoria co do potencjalnego przeniesienia Red Dead Redemption 2 na Google Stadia.
red dead redemption 2 na google stadia
4 Udostępnień

Czy na Google Stadia zagramy w Red Dead Redemption 2?

Pierwsza usługa streamingu gier wypuszczona ma zostać na rynek zachodni już w listopadzie. Poznaliśmy już datę premiery Google Stadia, cenę usługi oraz przewidywane gry, jednak wciąż wiąże się z nią mnóstwo niewiadomych. Wśród powoli odsłanianych produkcji na Google Stadia znaleźć może się dzikozachodni hit Rockstar Games. Byłaby to pierwsza po PlayStation 4 oraz Xbox One platforma, na której pokierujemy losami gangu Dutcha van der Linde.

Skąd te podejrzenia? Powodów jest kilka. Najmniej pewnym jest grafika, która wyświetlona została przed prezentacją Google na Game Developers Conference, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano Stadię światu. Znajduje się na niej zestaw gadżetów mocno kojarzonych z Red Dead Redemption 2.

red dead redemption 2 na google stadia

O ile możliwe jest, że grafika ta sugerowała tylko pewien rodzaj gier, ważniejszymi wskazówkami co do rychłego udostępnienia Red Dead Redemption 2 na Stadii jest ogłoszona przez Google współpraca z Rockstar Games. Firma ta obok Bethesdy czy Bandai Namco udostępnić ma na Stadię co najmniej jeden tytuł już w listopadzie. Będzie to więc prawdopodobnie albo GTA V, albo właśnie Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption 2 również na PC?

Przeniesienie ubiegłorocznego hitu (ocenionego w recenzji Red Dead Redemption 2 okiem Zagrano na 9,5/10) na komputery osobiste jest raczej oczywiste. Poprzednia odsłona się tego wprawdzie nie doczekała, jednak rekordowa sprzedaż Red Dead Redemption 2 w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One z pewnością podsyca apetyt twórców gry.

Czy Red Dead Redemption 2 wyjdzie na PC spekulowało się jeszcze przed premierą, a prawdziwą furorę zrobił filmik z menu Red Dead Redemption 2 wersji pecetowej. Prace nad wydaniem gry na PC trwać mogą w przypadku Rockstar Games naprawdę długo (GTA 5 doczekało się portu po dwóch latach!), a lapidarność studia tylko podsyca plotki.

Ostatecznie może być i tak, że wyjście Red Dead Redemption 2 na Stadię rozwiąże cały problem – dzięki platformie Google będziemy mogli pykać w grę Rockstara zarówno na komputerach, jak i urządzeniach przenośnych!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments