Rekord pobity. Wielki sukces platformy Steam

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.01.2021, 10:31 Aktualizacja: 4.01.2022, 10:32
Pandemia koronawirusa wymusiła na wszystkich pozostawanie w domach i szukanie rozrywek w obrębie własnych czterech ścian. Dla graczy czy osób aktywnie zainteresowanych popkulturą nie było to wielkim problemem. Różnego rodzaju platformy od prawie roku rejestrują wzrost aktywności, a jedną z nich jest Steam. W ostatnich dniach usługa Valve pobiła kolejny rekord pod względem liczby jednocześnie zalogowanych użytkowników.
nowy steam wyglad
0 Udostępnień

Popularność Steama nie słabnie

Jeśli w ciągu ostatnich kilku dni korzystaliście ze Steama, to najprawdopodobniej przyczyniliście się do pobicia kolejnego rekordu na tej platformie. Z bazy danych platformy Valve wynika, że od 2 do 3 stycznia 2021 roku dwukrotnie udało się przekroczyć magiczne 25 milionów jednocześnie zalogowanych użytkowników. Za pierwszym razem było to 25 415 080 użytkowników, a za drugim wynik ten poprawiono o ponad trzy tysiące osób. Łącznie osiągnięto rezultat 25 418 674 graczy, którzy jednocześnie korzystali ze Steama.

To najwyższy wynik w historii Steama, a wpływ miała na to rzecz jasna pandemia koronawirusa wymuszająca na ludziach siedzenie w domach oraz zimowa wyprzedaż, która potrwa jeszcze do jutra – 5 stycznia. Od czasu wprowadzenia kwarantanny w marcu zeszłego roku liczby te oscylowały wokół 20 milionów, co samo w sobie było wzrostem ze stabilnego poziomu 17-18 milionów. Dopiero teraz jednak Steam przeżył prawdziwe oblężenie i zapewne prędko nie powtórzymy takiego rekordu. No, chyba że w najbliższym czasie doczekamy się wprowadzenia kolejnych obostrzeń.

Nie da się ukryć, że mimo rosnącej konkurencji ze strony Epic Games Store’a, który przez grudzień rozdał aż 15 gier, Steam ciągle trzyma się dobrze i tak najprawdopodobniej pozostanie. Z drugiej strony twórcy Fortnite’a nie pochwalili się, jak wyglądały ostatnie dni na ich platformie, zwłaszcza że wspomniana gra ciągle cieszy się gigantyczną popularnością. Tak czy inaczej, Epic Games i Valve jeszcze nie raz zawalczą o portfele graczy, wysuwając przy tym najcięższe działa ze swoich arsenałów.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments