Remake pierwszego Gothica oficjalnie potwierdzony!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.02.2020, 12:30 Aktualizacja: 19.02.2021, 12:33
Minęły dwa miesiące od momentu wypuszczenia grywalnego dema pierwszego Gothica. Deweloper w tym czasie wysłał ankietę do graczy, żeby sprawdzić, czy na rynku w ogóle jest zainteresowanie nową wersją starej produkcji. 94,8 proc. ankietowanych przez THQ Nordic zagłosowało na stworzenie remake’u kultowego niemieckiego RPG z 2001 roku.
Gothic Remake
21 Udostępnień

Powstanie remake pierwszego Gothica! Co wiadomo?

W ankiecie wzięło udział ponad 43 tys. graczy. W demo zagrało 180 tys. 16 lutego 2020 THQ Nordic zamknęło ankietę i właśnie opublikowało jej wyniki, które jednoznacznie wskazują, że fani Gothica chcą, ale studio stworzyło pełnoprawny remake gry.

Reinhard Pollice, Business and Product Development Director w TQH Nordic skomentował to następująco:

”Jesteśmy gotowi stworzyć taki Gothic Remake, który jednocześnie pozostanie wierny oryginałowi w przeżyciu i odczuwaniu, jak i odpowiednio zmodernizuje różne aspekty rozgrywki – oraz przeniesie cały klimatyczny świat oryginalnego Gothica w piękną grafikę w wysokiej rozdzielczości.”

Kiedy premiera Gothic Remake?

Prace nad produkcją wkrótce się rozpoczną, a gra zostanie wydana na PC i konsole nowej generacji. Data premiery nie jest jeszcze zaplanowana, ale na pewno będzie to później niż w 2020 roku, możliwe więc, że wypuszczenie Gothic Remake zbiegnie się nawet z premierą PlayStation 5.

Na potwierdzenie konkretnej daty musimy jednak jeszcze trochę poczekać, a TQH Nordic prosi fanów o “uzbrojenie się w cierpliwość”. Firma zajmie się w tym czasie m.in. powołaniem do życia zupełnie nowego studia developerskiego w Barcelonie, a następnie dokładnie zbada, co się graczom w demie podobało, a co chcieliby zmienić. Jedną z często pojawiających się próśb była ta o zmianę świata na mniej przyjemny i kolorowy, bliższy oryginalnej wizji.

Źródło: KochMedia – materiały prasowe
Grafika: materiały prasowe

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments