Resident Evil Showcase już niebawem. Zapowiedź nowego projektu

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.01.2021, 14:41 Aktualizacja: 15.01.2022, 14:43
Mimo że Resident Evil Village ma pojawić się jeszcze w tym roku, o grze dalej wiemy stosunkowo niewiele. Zmienił to zeszłoroczny wyciek – wówczas z serwerów Capcomu skradziony zostało terabajt danych, w tym materiały dotyczące Village. W przyszłym tygodniu możemy się jednak spodziewać oficjalnych informacji. Zbliża się Resident Evil Showcase.
0 Udostępnień

Resident Evil Showcase już niebawem

Capcom nie ma ostatnio lekko – ostatni wyciek danych spowodował ujawnienie kilku nowości z zapowiedzianego jakiś czas temu Resident Evil Village. O ile prezentacja na PlayStation Showcase została ciepło przyjęta, to zgodnie narzekano na brak jakichś konkretów czy materiałów z rozgrywki.

Zmienić ma się to już w przyszły czwartek, 21 stycznia – o godzinie 23:00 czasu polskiego rozpocznie się Resident Evil Showcase, czyli specjalne wydarzenie, w trakcie którego zostanie zaprezentowany zwiastun oraz inne materiały powiązane ze wspomnianym już Village. To jednak niejedyne nowości związane z serią, o jakich usłyszymy podczas wydarzenia.

Nowy projekt związany z serią


Podobnie jak Pokemony, marka Capcomu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Z tego właśnie powodu japońska firma organizuje od jakiegoś czasu zapisy do bety niezapowiedzianego jeszcze projektu, który ma być grą wieloosobową (od 4 do 6 graczy). Ów testy rozpocząć się mają w chwili rozpoczęcia Resident Evil Showcase, jednak dostęp do nich nie będzie taki prosty.

Osoby mogące ubiegać się o zapis muszą posiadać tzw. Capcom ID, czyli specjalne oznaczenie powiązane z programem Resident Evil Ambassador. Zrzesza on blogerów, youtuberów i streamerów regularnie publikujących nowinki związane z serią. Całość rzecz jasna ma charakter umowy zawieranej pomiędzy twórcami i marką. Niemniej nawet to nie gwarantuje dostępu do wspomnianej bety – ten będzie losowany, a szanse zależą od rangi w programie Resident Evil Ambassador. Przykładowo “złoci” mają 5-krotnie wyższe szanse, a “platynowi” aż 10-krotne.

Dalej nie znamy dokładnej daty wydania Resident Evil Village – wiadomo tylko, że gra pojawi się w tym roku na PlayStation 5, Xboksie Series X|S oraz komputerach osobistych.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments