Resident Evil: Village. Przeciek Capcomu ujawnił nowe szczegóły

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 14.12.2020, 15:31 Aktualizacja: 14.12.2021, 15:31
W połowie listopada jedna z grup hakerskich przyznała się do włamania na serwery Capcomu, co zaowocowało ujawnieniem wielu informacji o planach wydawniczych japońskiej korporacji. Wśród opublikowanych wtedy danych znalazły się wzmianki o najnowszej odsłonie Resident Evil, ograniczyły się jednak tylko do daty premiery czy możliwości pojawienia się dema. Opublikowana wczoraj paczka z informacjami zawiera nieco więcej szczegółów.
0 Udostępnień

Więcej informacji od włamywaczy do Capcomu

Pierwsze wzmianki o nowej, pełnoprawnej odsłonie Resident Evil pojawiły się na początku roku, a na oficjalne potwierdzenie musieliśmy czekać ponad sześć miesięcy. W czerwcu na State of Play Capcom ujawnił pierwszy fabularny zwiastun Village i zapowiedział, że gra ukaże się w 2021 roku na komputerach osobistych i konsolach nowej generacji (czyli właściwie już obecnej).

Tygodnie mijały, a nowych informacji o Resident Evil: Village było jak na lekarstwo, przynajmniej do czasu, gdy Capcom i jedna z grup hakerskich nie poinformowały, że doszło do włamania na serwery japońskiej firmy, z których pozyskano terabajt danych. Ujawniono wtedy, że gra ma ukazać się już w kwietniu 2021 roku, a w planach znajduje się dodanie dema i przygotowanie portów na konsole poprzedniej generacji.

Do tej paczki newsów możemy od wczoraj doliczyć kilkanaście zrzutów ekranów z wersji deweloperskiej gry oraz opisy fabuły czy poszczególnych postaci, które zostały opublikowane na przeróżnych forach internetowych. Większość z tych danych zawiera spoilery fabularne, dlatego osoby zainteresowane samodzielne odkrywaniem gry, nie powinny zaglądać na ResetErę, ani tym bardziej odwiedzać strony, gdzie zebrano wszystkie istotne zdjęcia.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego ujawnienia informacji, Capcom nie odniósł się do materiałów, jakie można znaleźć w sieci, zatem część lub nawet wszystkie z tych elementów mogą być zwyczajnie nieprawdziwe.

Oficjalna data premiery Resident Evil: Village nie jest jeszcze znana, a twórcy od dłuższego czasu nie udostępnili oficjalnych materiałów z gry.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments