Resident Evil Village. Wstępne wymagania sprzętowe i rozmiar na Xboksach

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 9.03.2021, 11:56 Aktualizacja: 9.03.2022, 11:56
Premiera kolejnej odsłony japońskiego survival horroru nastąpi już za niecałe dwa miesiące, a do sieci trafiają nowe informacje o cechach i funkcjach produkcji. Dzięki karcie w sklepie Microsoftu wiadomo, ile miejsca na dysku zajmie Resident Evil Village, a AMD udostępniło modele kart graficznych i procesora, które umożliwią uruchomienie gry z ray tracingiem i bez niego.
0 Udostępnień

AMD wykłada karty na stół

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Resident Evil Village wspierać będzie technologię AMD, producenta procesorów i kart graficznych, pozwalającą na uruchomienie gier z raytracingiem. Fidelity FX to autorska technologia firmy będąca odpowiednikiem DLSS, znanej dobrze z kart graficznych Nvidii z serii RTX. AMD postanowiło zacieśnić współpracę z Capcomem i na stronie producenta podzespołów znalazła się sekcja poświęcona Village, a wśród informacji udostępniono część wymagań sprzętowych tytułu.

Skupiono się na procesorze i karcie graficznej oraz tym, jakie podzespoły będą niezbędne do uruchomienia gry z ray tracingiem – by cieszyć się tą opcją konieczny będzie Radeon RX 6800 XT. Osoby, które nie są zainteresowane wodotryskami graficznymi, w zupełności mogą skorzystać ze słabszego Radeona RX 5700. W obu przypadkach podano procesor Ryzen 5 1600, czyli budżetową opcję, za którą trzeba zapłacić około 600 złotych. Aktualnie obie te informacje zostały usunięte ze strony, ale Internauci zdążyli je uwiecznić na zrzutach ekranu.

Ile miejsca na dysku konsoli zajmie gra?

Teraz z kolei o sekcji dla osób, które planują grać w Resident Evil Village na jednej z konsoli Microsoftu. W sklepie amerykańskiego producenta pojawiła się karta produktu, z której dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku zajmie gra. Według pierwszych informacji, którą wczoraj opublikowało kilka serwisów, Village ma pochłonąć 50,02 GB przestrzeni dyskowej, z czego 35 GB to moduł dla jednego gracza, a resztę poświęcono na tryb wieloosobowy Re:Verse.

Karta została jednak zaktualizowana i aktualna wymagana przestrzeń dyskowa dla całej gry to 15,02 GB. Najprawdopodobniej jest to jednak błąd, ponieważ tryb sieciowy ma oddzielną podstronę w sklepie i jego rozmiar na konsolach Microsoftu to 15 GB.

Przypominamy, że premiera Resident Evil Village nastąpi 7 maja bieżącego roku i pojawi się na pecetach oraz konsolach obecnej i poprzedniej generacji. Gra nie będzie miała polskiej wersji językowej.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments