Rocket League Sideswipe. Doskonała gra sieciowa trafi na urządzenia mobilne

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 25.03.2021, 13:52 Aktualizacja: 25.03.2022, 13:52
Studio Psyonix odniosło spory sukces dzięki Rocket League – gra pojawiła się na komputerach osobistych i większości współczesnych konsol, a jeszcze w tym roku małe samochodziki trafią na urządzenia mobilne. Zapowiedziany Rocket League Sideswipe nie będzie jednak zwykłym portem, ponieważ twórcy postanowili zmienić nieco założenia produkcji, by całość była dostosowana do mniejszych ekranów smartfonów i tabletów.
0 Udostępnień

Premiera jeszcze w tym roku

W minione wakacje dowiedzieliśmy się, że Rocket League przechodzi na model free-to-play i na komputerach osobistych dla nowych graczy będzie dostępna wyłącznie na Epic Games Storze. Gra rzecz jasna trafiła też na konsole, a jeszcze w tym roku pojawi się na urządzeniach mobilnych pod nazwą Rocket League Sideswipe. Deweloperzy podkreślają że nie będzie to tylko zwykły port, a produkcja została dopasowana do smartfonów i tabletów.

Przede wszystkim zdecydowano się zmianę perspektywy – kamera została umieszczona z boku, a nie, tak jak w oryginale, nad pojazdem, czego powodem jest mniejsza powierzchnia aren. Z tego samego względu bramki ulokowano wyżej, a co za tym idzie, zwiększy się znaczenie latania i umiejętnego korzystania z dopalacza.

Nie zabraknie za to wielu elementów pozwalających stworzyć swoje wymarzone autko – oprócz karoserii gracze dostaną możliwość odblokowania nowych kolorów, felg, rodzajów opon czy tego, jaki efekt będzie towarzyszył zdobyciu gola. Wszystko to ma być oczywiście udostępnione w ramach darmowej gry z możliwością wydawania prawdziwych pieniędzy (systemy mikropłatności). Gra pojawi się w nieujawnionym jeszcze okresie 2021 roku. Nie wiadomo również, czy Rocket League Sideswipe zadebiutuje równocześnie na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments