Rust. Pożar serwerowni doprowadził do utraty postępów części graczy

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 11.03.2021, 11:48 Aktualizacja: 11.03.2022, 11:48
W nocy z 9 na 10 czerwca wybuchł pożar w dwóch budynkach serwerowni OVH znajdujących się w Strasburgu, co doprowadziło do wstrzymania dostępu do kilkunastu serwisów, usług czy portali. Negatywnie odbiło się to również na graczach, a zwłaszcza na tych, którzy zainwestowali swój czas w survival Rust. Deweloperzy ze studia Facepunch poinformowali o utracie postępów graczy z 25 europejskich serwerów gry.
0 Udostępnień

Dla graczy z Europy nie jest to dobra wiadomość

W wyniku pożaru dwóch budynków serwerowni OVH zlokalizowanej w Strasburgu, do którego doszło w nocy z 9 na 10 marca, awarii uległa część serwisów i usług, a negatywne skutki tego zdarzenia odczuli również gracze. Okazało się, że część europejskich serwerów survivalowej gry Rust uległa uszkodzenia, przez co produkcja przez kilka godzin nie była dostępna dla użytkowników z tego regionu.

Usterkę udało się już zażegnać i wczoraj przez cały dzień deweloperzy ze studia Facepunch informowali o aktywacji kolejnych serwerów, by gracze mogli ponownie cieszyć się tytułem. Okazało się jednak, że dane części użytkowników przepadły i nie da się ich odzyskać, przy czym studio nie zdradziło, jak wiele osób zostało poszkodowanych. Wiadomo jedynie, że informacje z 25 europejskich serwerów Rusta, w tym postępy graczy, nie są już dostępne.

Nie wiadomo jeszcze, czy studio przygotuje jakąś formę rekompensaty dla graczy, którzy spędzili w Ruscie setki godzin. Przypomnijmy, że tytuł pojawił się siedem lat temu we wczesnym dostępie na Steamie, a w lutym 2018 roku tytuł doczekał się oficjalnej premiery. W ciągu ostatnich miesięcy produkcja Facepunch przeżywała prawdziwy renesans i 9 stycznia liczba jednocześnie grających użytkowników Steama przekroczyła 243 tysiące, co było najlepszym wynikiem gry od chwili jej debiutu. Rust dobrze radził sobie również na Twitchu, a w maju bieżącego roku tytuł miał pojawić się na konsolach poprzedniej generacji z opcją uruchomienia na PlayStation 5 i Xboksie Series X|S.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments