Serial The Last of Us z nowym reżyserem odcinka pilotażowego

Bartosz Witoszka Seriale Publikacja: 18.01.2021, 8:52 Aktualizacja: 18.01.2022, 8:53
Pod koniec listopada pisaliśmy o sfinalizowaniu rozmów pomiędzy HBO a Naughty Dog. W świat poszła informacja o tym, że stacja telewizyjna oficjalnie zamówiła serial The Last of Us. Niedawno okazało się, że jeden z wcześniej podanych reżyserów nie będzie mógł pracować nad adaptacją gry wideo. Jonathan Renck musiał zrezygnować, ale wiemy już, kto zajmie jego miejsce.
kiedy premiera serialu The Last of Us?
0 Udostępnień

Nowy reżyser, nowe pomysły

Na świeże informacje dotyczące serialu The Last of Us poczekamy jeszcze dłuższą chwilę, ale w międzyczasie okazało się, że jeden z reżyserów adaptacji gry Naughty Dog musiał zrezygnować ze swojej roli w projekcie. O udziale Jonathana Rencka, reżysera Czarnobyla, dowiedzieliśmy się w czerwcu zeszłego roku, ale jak donosi Hollywood Reporter, musiał on odpuścić prace ze względu na inne projekty.

Renck miał odpowiadać za reżyserię pilota, a według źródeł serwisu jego miejsce zajmie Kantemir Bałagow. To rosyjski reżyser, który co prawda nie dał się jeszcze poznać szerszej publiczności, jednak jego twórczość została już doceniona na kilku festiwalach. Jego dwa filmy (“Bliskość” i “Wysoka dziewczyna”) zdobyły nagrodę specjalną na kolejno 70. i 72. edycji festiwalu w Cannes. Drugi z wymienionych filmów został również nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, co przyniosło Bałagowowi sporą sławę na arenie międzynarodowej.

Wybór pochwalił już Neil Druckmann, jeden z szefów Naughty Dog oraz główny twórca growego The Last of Us, który będzie brał czynny udział w pracach nad serialem. Craig Mazin, jeden z producentów wykonawczy nadchodzącego serialu, również wyraził swoje zadowolenie nowym członkiem ekipy.

Na razie nie znamy obsady ani przybliżonej daty premiery, ale biorąc pod uwagę, że dopiero w listopadzie serial został oficjalnie zamówiony przez HBO, to na nowe informacje przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments