Serial Władca Pierścieni – znamy pierwszą aktorkę!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 23.07.2019, 17:00 Aktualizacja: 23.07.2019, 17:00
Nowozelandzkie plenery znów wypełnią się aktorami, którzy wcielą się w bohaterów Śródziemia! Pierwszą ze znanych nam osób zaangażowanych do serialu Władca Pierścieni jest Markella Kavenagh. Australijka aktorka znana z seriali Picnic at Hanging Rock oraz The Cry odegrać ma niejaką Tyrę.
markella kavenagh aktorka serialu wladca pierscieni
0 Udostępnień

Markella Kavenagh pierwszą aktorką serialu Lord of the Rings

Jak donosi portal Variety, znamy już pierwszego członka obsady serialu Władca Pierścieni kręconego w Nowej Zelandii. Do produkcji Amazona, która stanowić ma pod względem rozmachu godnego konkurenta Gry o Tron, zaangażowana miała zostać aktorka Markella Kavenagh. Pochodząca z Australii artystka zagrała już w serialach Picnic at Hanging Rock oraz The Cry.

Odgrywaną przez nią postacią ma mieć na imię Tyra. Niestety, nie mówi nam to zbyt wiele. Z zakupionych za 250 milionów dolarów praw do wizji Tolkiena Amazon chce korzystać po swojemu. Oznacza to zgłębianie historii Śródziemia z czasów przed filmowej i książkowej trylogii Władca Pierścieni. Akcja serialu Lord of the Rings rozgrywać ma się w w tak zwanej Drugiej Erze, czyli czasem pomiędzy pokonaniem Morgotha a pierwszą klęską Saurona.

Serial Władca Pierścieni w 2021 roku?

O serialowej ekranizacji prozy Tolkiena nie mówi się często, ale powinno się to wkrótce zmienić. Szczególnie dlatego, że obsada serialu Władca Pierścieni jest już zaangażowana! Jeżeli wierzyć doniesieniom medialnym, umowa z właścicielami praw do dzieł Tolkiena zakłada rozpoczęcie produkcji pięciosezonowej sagi najpóźniej dwa lata od wykupienia praw. Jako że stało się to w 2017 roku, nowozelandzkie plenery zaroić powinny się od członków ekipy filmowej jeszcze w tym roku.

Za napisanie serialu Władca Pierścieni, którego spodziewać powinniśmy się najwcześniej w 2021 roku, odpowiedzialni będą JD Payne i Patrick McKay. Amazon skorzysta przy produkcji z pomocy Tolkien Estate and Trust, HarperCollins oraz New Line Cinema, oddziału Warner Bros. Entertainment.

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments