Sherlock Holmes Chapter One. Słynny detektyw na nowym materiale z rozgrywki

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 25.03.2021, 13:13 Aktualizacja: 25.03.2022, 13:13
Przygody popularnego, brytyjskiego detektywa doczekały się już niejednej growej adaptacji, a jeszcze w tym roku do zacnego grona tytułów z Sherlockiem Holmesem w roli głównej dołączy produkcja Frogwares. Ukraińskie studio zaprezentowało pierwszy materiał z rozgrywki Sherlock Holmes Chapter One. Oprócz scen z eksploracją wyspy, pokazano sporo fragmentów z walką.
0 Udostępnień

“Pokaż na co cię stać, chłoptasiu”

Jeszcze w zeszłym roku Frogwares zapowiedziało Sherlock Holmes Chapter One, czyli kolejną produkcję nawiązującą do przygód brytyjskiego detektywa. Po przerwie na stworzenie The Sinking City, ukraińskie studio postanowiło wrócić do korzeni i po raz szósty już wziąć na tapet Sherlocka Holmesa. Po dziennikach deweloperskich i zwiastunach fabularnych przyszedł w końcu czas na pierwszy materiał z rozgrywki, na którym zaprezentowano główne mechanizmy gry.

Homes będzie przede wszystkim rozwiązywał zagadki kryminalne, w czym pomoże jego zmysł detektywa pozwalający zobaczyć to, co ukryte jest przed wzrokiem zwykłych śmiertelników. Ułatwi to odnajdywanie wskazówek na miejscu zbrodni, co w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami analitycznymi detektywa Holmesa (mechanizm wzorowany na pałacu umysłu, znany ze wspomnianego już The Sinking City czy poprzednich gier studia), rozwiązywanie nawet najtrudniejszych śledztw nie będzie aż tak wielką sztuką.

Premiera jeszcze w tym roku

A gdy rozmowy czy inne pokojowe próby rozwiązania sprawy zawiodą (w grze bohater będzie się mógł przebierać, by działać w konspiracji), zawsze będzie można użyć argumentów siłowych. W Sherlock Holmes Chapter One tytułowy detektyw doskonale radzi sobie w walce wręcz i przy użyciu broni palnej – pistolety mają ułatwić również rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Nie wiadomo na razie, czy w grze zabijanie ludzi będzie miało konsekwencje i czy uda się go całkowicie uniknąć.

Gra będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku na komputerach osobistych (Steam, Epic Games Store, GOG), PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S. Warto przypomnieć, że niedawno Frogwares ponownie uwikłało się w konflikt z firmą Nacon, w wyniku którego The Sinking City powtórnie zniknęło ze Steama.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments