Skull & Bones znowu przesunięte w czasie

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 16.05.2019, 13:00 Aktualizacja: 16.05.2020, 7:57
Walka morska z Assassin's Creed Black Flag przypadła graczom do gustu na tyle, aby Ubisoft zdecydował się wypuścić autonomiczną grę opartą o tematykę bitew morskich. Niestety, po raz kolejny data premiery Skull & Bones zostaje odłożona w czasie. Jakie są powody tej decyzji?
skull & bones
3 Udostępnień

O Skull & Bones wciąż wiemy niewiele

Przypadły wam do gustu morskie bitwy w nowym Assassin’s Creed Odyssey? Po raz pierwszy w historii serii możliwość prowadzenia walk na otwartym morzu wprowadził zremasterowany niedawno Assassin’s Creed III, jednak największy nacisk na ten element kładł Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Twórcy świetnie odebranych przez graczy sekwencji morskich z tej gry, będący pracownikami oddziału Ubisoft Singapore, dłubią obecnie nad autonomicznym tytułem w klimatach pirackich. Czego zdążyliśmy dowiedzieć się o Skull & Bones do tej pory?

Choć kinowy trailer gry pochodzi z kalifornijskich targów E3 2018, grę po raz pierwszy zaprezentowano w tym samym miejscu rok wcześniej. Według początkowych planów polegać miała na starciach drużyn złożonych z pięciu statków, które napadały na analogicznej wielkości teamy przeciwników w celu skrojenia ich z lootu.

Choć produkcja opierać miała się w pewnym stopniu na mechanice znanej ze wspomnianego Black Flag, twórcy zapowiadali znaczne rozbudowanie gameplayu żeglarskiego. Spora rola wiatru, potrzeba pełnego skupienia oraz kontrolowania mnóstwa zewnętrznych czynników – w wizji Ubisoft Singapore żeglowanie miało być prawdziwym wyzwaniem.

Doskonale prezentował to gameplay Skull & Bones wydany w tym samym czasie, co powyższy trailer.

Ostrzeliwanie statków wroga oraz abordaż mogą wydawać się doskonale znajome entuzjastom Assassin’s Creed Odyssey – bitwy morskie w starogreckiej odsłonie serii wyglądały całkiem podobnie. Od tamtej pory wiele mogło się jednak zmienić, tym bardziej, że ewolucja wizji kreatywnej jest jednym z powodów ogłoszonego przez Ubisoft przesunięcia premiery Skull & Bones o kolejny rok.

Data premiery Skull & Bones znów przełożona

Zapowiadana wcześniej premiera Skull & Bones była już przełożona z 2018 na 2019, a teraz entuzjaści morskich bitew w wydaniu Ubisoftu pogodzić muszą się z kolejnym rokiem oczekiwania. Najwcześniejszym terminem wyjścia pirackiej produkcji może być według zapowiedzi firmy kwiecień 2020 roku.

Z tego powodu twórcy gry wystosowali na Twitterze oświadczenie:

Jak słyszymy na filmiku, Ubisoft odpuścić ma sobie kolejną prezentację gry na targach E3 i tym razem nie zaprezentować nowych materiałów. Wątpliwe jednak, aby temat ten został na kalifornijskim spędzie całkowicie przemilczany.

O ewentualnych zapowiedziach oraz szczątkowych nawet wieściach informować będziemy was na bieżąco!

Źródło: GameSpot. Grafika: materiały prasowe. 

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments