Słuchawki do Xboksa. Microsoft zaprezentował oficjalny headset

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 17.02.2021, 13:43 Aktualizacja: 17.02.2022, 13:43
Gigant z Redmond postanowił przygotować kolejny sprzęt dla graczy. Spokojnie, nie chodzi o nową konsolę (przynajmniej na razie), a słuchawki, które będą od teraz oficjalnym headsetem Xboksów. Oprócz daty premiery i ceny zapowiedź zdradza również inną istotną zaletę słuchawek – będą kompatybilne z komputerami osobistymi oraz urządzeniami mobilnymi.
0 Udostępnień

Nowy Xbox, nowe słuchawki

Mimo że na nowych Xboksach brakuje na razie gier dedykowanych tym konsolom, to Microsoft nie ma zamiaru rezygnować ze wspierania swoich urządzeń. Bo w końcu czego potrzeba “prawdziwym” graczom, którzy jednocześnie są oddanymi fanami “Zielonych”? Zgadliście, chodzi oczywiście o słuchawki – wczoraj zaprezentowano oficjalny headset, który zostanie zadedykowany Xboksom.

Zestaw słuchawkowy będzie kompatybilny z innymi urządzeniami – przede wszystkim z komputerami osobistymi z Windowsem 10 oraz urządzeniami mobilnymi. Warto zaznaczyć, że mowa o słuchawkach bezprzewodowych, których bateria ma wystarczać na 15 godzin używania bez przerwy. Naładowanie headsetu zajmie mniej niż 3 godziny, ale nie podano, czy zastosowano wejście microUSB typu C, które pozwala na błyskawiczne ładowanie. Oprócz Bluetooth łączność odbywać ma się za pomocą autorskiej technologii Microsoftu, co umożliwi połączenie zestawu słuchawkowego z dwoma urządzeniami (np. smartfonem i konsolą).

Premiera już w marcu

Nie zabrakło także mikrofonu – w słuchawkach Microsoftu będzie on w formie odchylanej. Ma również automatycznie odcinać głosy otoczenia i redukować szumy, gdy użytkownik rozpocznie rozmowę. Pojawi się opcja automatycznego wyciszania, gdy przez dłuższy czas dana osoba będzie po prostu milczeć.

Pokrętła do regulacji głośności, czułości mikrofonu i inne przyciski mają zostać umieszczone na nausznikach. Nie zabraknie także opcji dostrojenia głośności czy modyfikacji dźwięku z poziomu konsoli. Całość ma być lekka (nie podano dokładnej wagi), wytrzymała i wygodna, ale o tym przekonamy się po premierze słuchawek. Ta ma nastąpić 24 marca, a cena headsetu to 449 złotych.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments