Soundtrack The Last of Us: Part 2 gotowy!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.09.2018, 10:08 Aktualizacja: 29.09.2018, 10:08
Wygląda na to, że kolejna część przebojowej produkcji od studia Naughty Dog okaże się dokładnie takim samym przebojem jak jedynka. A przynajmniej tak właśnie sugeruje soundtrack The Last of Us: Part 2, którego kawałek wrzucony został właśnie w sieć przez producentów.
soundtrack the last of us: part 2
0 Udostępnień

Kto odpowiada za soundtrack The Last of Us: Part 2?

Podobnie jak w przypadku części pierwszej, za soundtrack The Last of Us: Part 2 odpowiada Gustavo Santaollala. Jego kompozycje powinny być znane nie tylko tym, którzy zagrywali się w TLoU. Argentyński muzyk jest laureatem wielu prestiżowych nagród za muzykę produkowaną na potrzeby przemysłu filmowego. W jego gablocie stoją statuetki z gali Oscarów (za soundtrack do filmów Tajemnica Brokeback Mountain oraz Babel), Złotych Globów (ponownie Brokeback) oraz BAFTA (Dzienniki motocyklowe i jeszcze raz Babel).

Część tajników jego pracy nad muzyką do pierwszej części The Last of Us pozwoliło nam poznać Sony:

Jak będzie prezentował się soundtrack The Last of Us: Part 2?

Cóż, pod względem klimatycznym zaskoczenia nie będzie. Soundtrack The Last of Us: Part 2 zapowiada się na klasyczną dla argentyńskiego muzyka ścieżkę tematyczną. Z pewnością liczyć możemy na doskonałą mieszaninę gatunków (Gustavo Santaollala jest multiinstrumentalistą), połączenie tradycyjnych instrumentów z elementami elektronicznymi oraz odpowiednią dawkę rytmów latynoamerykańskich.

Jak prezentuje się to w praktyce? Cóż, nie zdziwimy się, jeżeli będziemy musieli podmienić jedną z pozycji na naszej liście 5 najlepszych soundtracków!

Nagranie noszące miano „The Last of Us (Cycles)” można wysłuchać także we wszystkich serwisach streamingowch: Spotify, Apple Music, Amazon, Tidal oraz Google. Jako gorący fan usługi Spotify mam nadzieję, że soundtrack The Last of Us: Part 2 w odpowiednim czasie pojawi się tam w całości!

Kiedy będziemy mogli zagrać w TLoU 2?

Skoro soundtrack The Last of Us: Part 2 wygląda na całkiem dopracowany, spodziewać można się, że prace nad grą posuwają się we właściwym tempie. Jakiś czas temu informowaliśmy, że prace są już na półmetku i Naughty Dogs szuka pracowników zajmujących się lokalizacją. Śmiało można więc założyć, że jak najbardziej dotrzymany zostanie orientacyjny termin premiery, zakładany na pierwsze półrocze 2019.

O ewentualnych zmianach z pewnością będziemy informowali na bieżąco!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments