Soundtracki z Final Fantasy już na Spotify. Wszystkie!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 6.06.2019, 10:00 Aktualizacja: 6.06.2019, 10:00
Seria Square Enix trafiła do księgi rekordów Guinessa jako jedna z najdłużej i najliczniej wydawanych gier. Mimo różnej jakości kolejnych odsłon i spin-offów, stabilnym elementem pozostają soundtracki Final Fantasy. Wydawca gry zdecydował się umieścić je na Spotify. To kilkadziesiąt godzin materiału!
soundtracki z final fantasy
18 Udostępnień

Epicka muzyka z epickich gier

Japońskie RPG to gatunek niezwykle popularny, a entuzjaści gier fabularnych z elementami charakterystycznymi dla produkcji z Kraju Kwitnącej Wiśni dostają do rąk nowe pozycje niemal każdego tygodnia. Trudno jednak znaleźć w tym gatunku tytuł bardziej klasyczny niż Final Fantasy. Seria Square Enix liczy kilkanaście pełnoprawnych odsłon oraz niezliczone produkcje poboczne i choć nie wszystkie one trzymają równy poziom, niezmiennie solidnym elementem pozostaje w tym przypadku muzyka. Może nie trafiła ona na naszą listę 5 najlepszych soundtracków z gier, ale zaręczamy, że była naprawdę blisko!

soundtracki z final fantasy

Za ścieżki dźwiękowe poszczególnych gier odpowiadały nazwiska pokroju Nobuo Uematsu czy Yoko Shimomury, a przez ostatnich kilkanaście lat najwięksi fani serii mieli możliwość wybierania się na koncerty z muzyką z japońskiej gry czy nabywania winyli z soundtrackami z Final Fantasy. Od teraz porządne i dogłębne zapoznanie się z muzyczną warstwą FF nie będzie wymagało nakładów na wersje kolekcjonerskie ani wyjazdów na zagraniczne koncerty, gdyż Square Enix udostępniło ją na Spotify.

Soundtracki z Final Fantasy już na Spotify

Takiego posunięcia nikt się nie spodziewał – soundtracki z Final Fantasy wylądowały na Spotify po cichu i bez większego szumu medialnego. Wśród udostępnionych albumów znajdują się zarówno ścieżki dźwiękowe piętnastu gier z serii głównej, jak i soundtracki z filmów czy spin-offów gry. Na pierwszy rzut oka to kilkadziesiąt godzin świetnego materiału dźwiękowego, który sprawi mnóstwo radości fanom cyklu FF. Szczególnie, że już niedługo premiera Final Fantasy 7 Remake!

Soundtracki z Final Fantasy znajdziecie pod tym linkiem do Spotify, a posiadacze sprzętu Apple’a skorzystają z analogicznego materiału w Apple Music.

Źródło: Game Informer. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
League of Legends. Poradnik widza Mistrzostw Świata
Aktualności o grach, 23 Wrz 2020
Microsoft kupił Bethesdę. Przejmuje nowe gry
Aktualności o grach, 22 Wrz 2020
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments