Sprzedaż Red Dead Redemption 2 przebiła jedynkę

Michał Małysa Gry Publikacja: 8.11.2018, 6:18 Aktualizacja: 8.11.2018, 6:18
Niesamowite wieści z obozu Rockstar Games! Okazuje się, że sprzedaż Red Dead Redemption 2 po ośmiu dniach od premiery jest większa niż części pierwszej, która wyszła osiem lat temu! Produkcja studia odpowiedzialnego za inny hit sprzedażowy, GTA V, raczej nie ma szans na uniknięcie nagrody na grę roku.
sprzedaż red dead redemption 2
0 Udostępnień

Osiem dni lepsze niż osiem lat

Miodność tej gry była pewna już w dniu premiery. Dobitnie potwierdziły to oceny profesjonalnych dziennikarzy (97 punktów w serwisie Metacritic!). W listę tych zachwytów wlicza się również nasza recenzja Red Dead Redemption 2. Okazuje się jednak, że sukces komercyjny gry przeszedł najśmielsze oczekiwania wszystkich, na czele z producentami. Chyba nawet oni nie spodziewali się, że sprzedaż Red Dead Redemption 2 tak szybko przebije wyniki pierwszej części. Tymczasem, jak donosi raport z wynikami finansowymi Take-Two Interactive, stało się to już osiem dni po premierze!

Jako olbrzymi sukces komercyjny, Red Dead Redemption 2 ustaliło liczne rekordy. Wlicza się w to osiągnięcie najlepszego weekendu otwarcia w historii branży rozrywkowej, z wynikiem 725 milionów dolarów w ciągu pierwszych trzech dni sprzedaży – czytamy w raporcie. – Red Dead Redemption 2 sprzedało się w ciągu pierwszych ośmiu dni w większej liczbie egzemplarzy niż oryginalny hit Red Dead Redemption w ciągu ośmiu lat. Na dzień dzisiejszy rozeszło się ponad siedemnaście milionów sztuk na całym świecie – podkreślają autorzy raportu.

Sprzedaż Red Dead Redemption 2 to niejedyny sukces Rockstar

Chyba nikt nie jest w stanie zaprzeczyć wybitnemu talentowi Rockstara do tworzenia gier nie tylko ultragrywalnych, ale będących również przebojami kasowymi. Raport ujawnia w końcu nie tylko wyniki samego Red Dead Redemption 2. Wśród pozytywnych informacji na temat wyników sprzedażowych Take-Two (niemal 493 miliony dolarów czystego zysku!) znalazła się też lista konkretnych tytułów.

sprzedaż gta v

Prócz tegorocznych hitów sportowych (jak recenzowane przez nas NBA 2k19) można tam znaleźć także GTA V. Okazuje się, że tytuł ten przebił już pułap 100 milionów egzemplarzy, które trafiły do rąk graczy. Doskonałe wyniki tej gry oraz GTA Online sprawiają, że po pięciu latach Rockstar wciąż będzie wspierał swoje poprzednie dziecko. Czy sprzedaż Red Dead Redemption 2 ma szansę prześcignąć ten wynik? GTA V ma ponad pięć lat przewagi, ale przy tak niesamowitym otwarciu wszystko wydaje się możliwe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments