Star Wars Jedi: Fallen Order to wielki powrót EA na Steama

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.10.2019, 18:00 Aktualizacja: 29.10.2020, 18:18
Połączenie Steama z Originem oraz EA Access to spore zaskoczenie po ośmiu latach rozłąki Electronic Arts z platformą Valve. Pierwszą grą od EA Games dostępną do kupna na Steamie będzie Star Wars Jedi: Fallen Order. Premiera gry w realiach Gwiezdnych Wojen już w listopadzie!
star wars jedi fallen order
2 Udostępnień

Star Wars Jedi: Fallen Order także na Steamie

Po ośmiu latach rozłąki ze Steamem włodarze Electronic Arts zdecydowali, że warto przeprosić się z platformą Valve i zacząć sprzedawać gry również za jej pośrednictwem. Pierwszą produkcją EA Games, która trafi na Steam, będzie Star Wars Jedi: Fallen Order. Ben Walke z EA DICE potwierdził również, iż w ramach tej usługi korzystać będziemy mogli także z ulg przysługujących posiadaczom EA Access.

EA połączy ze Steamem i Origin, i EA Access

Początek rozłąki Electronic Arts z platformą cyfrowej dystrybucji gier stworzoną przez Valve datuje się osiem lat wstecz. Wiązało się to z ruszeniem własnej platformy sprzedażowej Origin, ale jak widać współpraca biznesowa wydaje się w tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem niż jej brak. Mike Blank, jeden z wiceprezesów EA, obiecał ponadto, że bezproblemowo łączyć będzie można jedno i drugie konto.

Zapowiedź udostępnienia w ramach Steama EA Access oznacza też, że prędzej niż później pojawi się na Steamie mnóstwo świetnych gier. Część z nich dostępna będzie w ramach usługi abonamentowej za darmo (warto przejrzeć listę darmowych gier w EA Access na PS4), ale rzesze graczy korzystających z platformy Valve przyciągnięte zostaną z pewnością także do gier takich jak FIFA 20 czy inne najnowsze produkcje wydawane przez Electronic Arts.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments