Star Wars Jedi: Fallen Order z aktualizacją na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 13.01.2021, 12:31 Aktualizacja: 13.01.2022, 12:31
Jak zapowiedziano, tak też zrobiono – gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen od Respawn Entertainment doczekała się wczoraj aktualizacji optymalizującej produkcję pod możliwości konsol nowych generacji. Posiadacze Xboksa Series X dostali możliwości rozgrywki w dwóch trybach, na wszystkich konsolach natomiast zwiększono wydajność. Star Wars Jedi: Fallen Order działa w stałych 60 FPS-ach.
star wars jedi fallen order
0 Udostępnień

Moc nowych konsol

Jeszcze na początku listopada zeszłego roku Electronic Arts zapowiedziało, że spora część ich gier doczeka się aktualizacji poprawiającej wydajność oraz oprawę graficzną. Wśród zapowiadanych produkcji znalazły się dwie z uniwersum Gwiezdnych Wojen – wydane kilka miesięcy temu Squadrons oraz starsze (ale ciągle warte sprawdzenia) Jedi Fallen Order.

O nowo generacyjnych zmianach w pierwszej z tych produkcji pisałem jakiś czas temu, a teraz przyszła pora na omówienie graficznych usprawnień w grze Respawn Entertainment. Każda z trzech wersji doczeka się mniejszych lub większych zmian (głównie w wydajności), jednak to właśnie posiadacze Xboksa Series X liczyć mogą na największą różnorodność. Jedi Fallen Order uruchomić można w dwóch trybach, poprawiając oprawę graficzną lub zwiększając liczbę klatek animacji

Tryb wydajnościowy:

  • zwiększenie liczby FPS-ów do 60 (dotychczas było to 45)
  • funkcja dynamicznej zmiany rozdzielczości między 1080p a 1440p

Tryb graficzny:

  • zwiększenie zakresu rozdzielczości – od 1512p do 2160p
  • poszerzono przetwarzanie końcowe do rozdzielczości 4K

W przypadku Xboksa Series S zmiana dotyczy tylko wydajności – ze wspomnianych już 45 FPS-ów liczba klatek podskoczyła do stałych 60. Na podobną zmianę mogą również liczyć posiadacze PlayStation 5, a do tego na konsolach Sony usunięto dynamiczną zmianę rozdzielczości (zakres od 800 do 1080p), zastępując ją stałym wyświetlaniem obrazu w 1200p.

Przypominamy, że Star Wars Jedi: Fallen Order dostępne jest na konsolach nowej generacji w usłudze EA Play, a abonenci Game Passa mogą pobrać grę “za darmo”.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments