Sweet Tooth: premiera zapowiedziana przez Netflix!

Michał Małysa Seriale Publikacja: 13.05.2020, 12:44 Aktualizacja: 13.05.2021, 13:26
Zapowiedziana właśnie przez Netflix premiera Sweet Tooth zdziwić może fanów komiksu Jeffa Lemire'a z dwóch powodów. Po pierwsze, wcześniej realizacja adaptacji leżeć miała w gestii Hulu. Po drugie, zapowiedź cukierkowej i familijnej opowieści nijak ma się do przygnębiającego charakteru komiksu.
Sweet Tooth - premiera adaptacji komiksu Jeffa Lemire'a zapowiedziana przez Netflix
0 Udostępnień

W artykule na temat zapowiedzianej przez Netflix premiery Sweet Tooth podejmujemy następujące kwestie:

Kiedy premiera Sweet Tooth?

Niestety, jak na razie data premiery Sweet Tooth jest jedną wielką niewiadomą. Wiemy jedynie tyle, że produkcja pod opieką Netflixa powinna pojawić się znacznie wcześniej, niż gdyby projekt wciąż znajdował się pod kuratelą Hulu. Platforma znana m.in. z Opowieści podręcznej zajmowała się adaptacją komiksu Jeffa Lemire’a od 2018 roku i projekt nie posunął się przez ten czas ani o krok.

Jak wynika z opisu serialu dostarczonego mediom przez Netflix, pytania można mieć również co do fabuły. Charakterystyka z zapowiedzi nijak ma się bowiem do Łasucha z kart komiksu.

O czym opowiadał będzie Łasuch w wersji serialowej?

Sweet Tooth w Netflix będzie adaptacją komiksu Jeffa Lemire’a, który w opozycji do zapowiedzi platformy nie jest tak cukierkowy. – Sweet Tooth to skierowana do szerokiej publiczności, rodzinna i bajkowa opowieść o przygodach Gusa — pół-jelenia, pół-chłopca — który opuszcza swój dom w lesie i odkrywa, że świat został zniszczony przez kataklizm. Dołącza do mieszanej rodziny ludzi i ich dzieci, które tak jak on są hybrydami i poznaje nową rzeczywistość oraz tajemnicę kryjącą się za jego wyjątkowym pochodzeniem – czytamy tymczasem w materiałach prasowych.

Trzeba jednak podkreślić, że w oryginale postapokaliptyczna opowieść Lemire’a utrzymana była w konwencji horroru. Czy jest to błąd w komunikacji marketingowej, czy może autorzy serialu zdecydowali się na zupełnie inną interpretację komiksu, przekonamy się, gdy tylko trafią do nas pierwsze szersze zapowiedzi ze zwiastunem na czele.

Kto znajdzie się w obsadzie Sweet Tooth?

Główną rolę w pracach nad serialem obejmą Bet Schwarz (producentka wykonawcza, scenarzystka, showrunnerka) i Jim Hackle (producent wykonawczy, scenarzysta, showrunner i dodatkowo reżyser). Obsada Sweet Tooth będzie składała się natomiast z następujących aktorów:

  • Christian Convery (Mój piękny syn, Tiger Rising, Playing With Fire),
  • Nonso Anozie (Zoo, Dracula, Gra o Tron),
  • Adeel Akhtar (Nędznicy [serial], Powiernik królowej, I tak cię kocham)
  • Will Forte (The Last Man on Earth, Saturday Night Live)
  • James Brolin (Scenki z życia, Baza Pensacola, Hotel) jako narrator.

Na serial Sweet Tooth składało będzie się osiem odcinków trwających około godziny. Za produkcję odpowiedzialni będą Robert Downey Jr., Susan Downey i Amanda Burrell z Team Downey.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments