Team Sonic Racing. Niebieski jeż za kierownicą [RECENZJA]

Grzegorz Ćwieluch Recenzje gier Publikacja: 25.05.2019, 13:00 Aktualizacja: 25.05.2020, 15:17
Gdy przyszło mi recenzować Team Sonic Racing, byłem pełen sprzecznych uczuć. Pełen zapału ze względu na sentyment, ale jednocześnie pełen obaw czy świat gry z dzieciństwa zdoła mnie przyciągnąć swoją narracją i mechaniką. Jak niebieski jeż prezentuje się w wydaniu wyścigowo-kreskówkowym?
team sonic racing recenzja
0 Udostępnień

Intergalaktyczny wyścig kolejnym spiskiem?

Sonic, Tails i Knuckles zostają przydybani przez zagadkowego nieznajomego w turbanie, który proponuje im i drużynie Amy Rose udział w intergalaktycznym wyścigu. Oba zespoły zgadzają się, pomimo tego, że pachnie im to kolejnym spiskiem Eggmana.

Tak zaczyna się kolejna część przygód jeża Sonica i jego mordeczek, czyli liska Tailsa oraz jeżozwierza Knucklesa. Pojawiają się też nowsze postacie, ale oprócz Amy Rose nie kojarzę żadnej prócz antagonisty ekipy – Eggmana.

team sonic racing trailer

Wszystkie postacie są grywalne, a ich pojazdy mają różne statystyki. Jedne lepiej radzą sobie z przeszkodami, inne mają lepsze przyspieszenie. Statystyk jest kilka, ale jeżeli popracujemy nad naszymi odruchami, to z łatwością będziemy mogli skorzystać z pędu kolegów z drużyny o nazwie „proca”.

Team Sonic Racing to rozgrywka drużynowa

Fakt, że gramy w trzyosobowej drużynie, to dosyć ciekawe rozwiązanie. W opcji fabularnej możemy dzięki temu rozgrywać dany wyścig jedną z trzech postaci, które wchodzą w skład ekipy. W rozgrywce swobodnej możemy rekrutować do drużyny te same postaci – nie stanowi to problemu.

W Team Sonic Racing możemy ścigać się również w sieci, a gra sprawdza się też świetnie w trybie na dwóch graczy z przedzielonym ekranem. Jeżeli kiedykolwiek narzekaliście na tego rodzaju opcje, to tutaj nie będziecie mieć zastrzeżeń.

Fanom motoryzacji spodoba się driftowanie, a fanom efekciarstwa w stylu Sonica spodobają się boostery i bronie totalnie w platformówkowym sznycie.

Team Sonic Racing – podsumowanie

Mario już jakiś czas temu doczekał się wyścigów, a teraz przyszła pora na znanego z gier na platformę Sega Sonica. Mój dobry kolega z podstawówki miał Segę Mega Drive. Wbijaliśmy do niego na odświeżoną niedawno jako Sonic Mania Plus grę i bardzo miło to wspominam. Sega była trochę lepsza od świętującego wtedy triumfy na polskich telewizorach Pegasusa.

team sonic racing trailer

Była to wizjonerska i niezwykle dynamiczna platformówka. Wyróżniała się kolorową, przyjemną grafiką. Podobnie jest w przypadku wyścigowych przygód Sonica. Mecze, które rozgrywamy, są dynamiczne i spektakularnie efekciarskie.

Gra nadaje się idealnie na imprezy. Ma podobny potencjał na tematyczne parapetówy co Mortal Kombat. Znajomi, przekąski i trochę alkoholu w połączeniu z turniejem sprawią, że będziecie się świetnie bawić. Oczywiście gra jest kierowana głównie do młodszych graczy, ale jeżeli starsi dorobili się już dzieci, Team Sonic Racing może zainicjować mocne porozumienie międzypokoleniowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments