Tell Me Why. Pierwszy epizod gry Dontnod za darmo na PC i Xboksach

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 11.03.2021, 11:11 Aktualizacja: 11.03.2022, 11:11
Deweloperzy odpowiedzialni za ciepło przyjęte Life is Strange wydali w zeszłym roku Tell Me Why, utrzymaną w podobnej konwencji trzyodcinkową produkcję, w której możemy prześledzić powrót do domu rodzinnego Alyson i jej brata bliźniaka, Tylera. Rodzeństwo musi zmierzyć się z demonami przeszłości, a to, jak zapamiętali tamten okres wpłynie na ich teraźniejsze życie i relacje. Dontnod Entertainment poinformowało, że pierwszy epizod Tell Me Why dostępny jest za darmo na Steamie i konsolach Microsoftu.
0 Udostępnień

Jedna trzecia gry do odebrania za darmo

Choć deweloperzy z Dontnod Entertainment tworzą nie tylko gry epizodyczne, a w swoim portfolio mają także akcyjniaki pokroju Remember me czy Vampyra, to największą popularność przyniosła im epizodyczna seria Life is Strange, której pięć epizodów ukazało się w 2015 roku. Wydane później Before the Storm (prequel skupiający się na losach Chloe i jej przyjaciółki Rachel Amber) i kontynuacja opisująca losy braci Diaz również spotkały się z ciepłym przyjęciem, a studio najwyraźniej zobaczyło, że taka ścieżka rozwoju będzie najbardziej optymalna.

I tak w 2020 roku pojawiła się trzyodcinkowa przygodówka Tell Me Why, w której śledzimy powrót do domu rodzinnego bliźniaków (Alyson i jej brata Tylera). Przygoda rodzeństwa również spotkała się z dobrym przyjęciem, a produkcja doceniona została przez środowisko LGBTQ+ za ukazania postaci transpłciowej. Deweloperzy z Dontnod Entertainment postanowili udostępnić swoją grę szerszej publiczności, rozdając pierwszy epizod Tell Me Why za darmo.

Zainteresowani mogą odebrać grę za darmo na komputerach osobistych (Steam) oraz konsolach Microsoftu (Xbox One i Series X|S) za pośrednictwem sklepu “Zielonych”. Przypomnijmy, że kilka tygodniu temu w Dontnod Entertainment zainwestował Tencent, stając się mniejszościowym udziałowcem francuskiej firmy, która – według niepotwierdzonych informacji – pracuje nad kolejną odsłoną Life is Strange.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments