Tencent mniejszościowym udziałowcem w Bohemia Interactive

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 10.02.2021, 18:10 Aktualizacja: 10.02.2022, 18:10
Chińska korporacja Tencent po raz kolejny postanowiła zainwestować w zachodnich deweloperów – tym razem padło na Bohemia Interactive. Studio z Czech odpowiedzialne za Armę czy DayZ zyskało nowego, mniejszościowego udziałowca.
0 Udostępnień

Czesko-chińska współpraca

W informacji prasowej Bohemia Interactive poinformowała o nowym, zagranicznym inwestorze, którym jest Tencent. Chińska korporacja wykupiła mniejszościowy pakiet udziałów, który dał jej miejsce w radzie nadzorczej. Kwota transakcji i dokładny podział udziałów nie zostały ujawnione, a jak zapewnia Marek Španěl, CEO czeskiej firmy, obie spółki zyskają na współpracy:

Cieszymy się, że możemy pogłębiać naszą współpracę z Tencentem, jedną z najważniejszych firm internetowych na świecie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę u boku tak silnego partnera przy okazji obecnych i przyszłych projektów. (Tencent – dop. red.) zna nas od wielu lat i rozumie nasze wyjątkowe podejście do gier sieciowych.

Kolejna inwestycja Tencentu

To nie jedyna duża inwestycja chińskiej korporacji w Zachodnich deweloperów – pod koniec stycznia Tencent został mniejszościowym udziałowcem w Dontnod, francuskim studiu odpowiedzialnym za Life is Strange, Tell Me Why czy Remember Me. Wcześniej natomiast dowiedzieliśmy się o przejęciu Digital Extremes (Warframe), Splash Damage (Gears Tactics) i Klei Entertainment (Don’t Starve, Mark of the Ninja).

O możliwej inwestycji Tencentu w czeską firmy dowiedzieliśmy się latem zeszłego roku – wtedy nieoficjalne informacje sugerowały, że chińska korporacja planuje przejąć twórców Army, jednak od razu zaprzeczono tym plotkom.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments