The Division 2 – niezwykła kampania na rzecz środowiska

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 1.03.2019, 12:58 Aktualizacja: 1.03.2020, 12:58
Do premiery The Division 2 zostały dwa tygodnie, nic więc dziwnego, że promocja gry idzie już pełną parą. A że reklamę można skutecznie połączyć z działaniem na rzecz środowiska, to Ubisoft postanowił wykorzystać tę szansę i stworzył naprawdę ciekawy konkurs.
0 Udostępnień

O co chodzi i jak wziąć udział w akcji?

Ubisoft ogłosił nietypową akcję. Związana jest oczywiście z premierą Tom Clancy’s The Division 2, która przypada na 15 marca, ale cel zdecydowanie jest wart pochwały. Ubisoft bowiem chce z pomocą Traficaru (największej w Polsce firmy wynajmującej auta na godzin) i Microsoftu pomóc w ochronie środowiska i aktywizować społeczności w miastach.

A to oznacza, że chce “powołać” zespoły lokalnych agentów, które będą działać dla dobra środowiska. Pierwszym sposobem działania agentów ma być przyczynienie się do redukcji CO2 w powietrzu przez używanie wynajmowanych samochodów, jeśli będą potrzebowali się gdzieś przemieścić. Od 1 marca na ulicach sześciu dużych aglomeracji w Polsce (Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic, Poznania i Trójmiasta) wyjadą specjalnie oznakowane auta The Division 2, które będzie można odnaleźć także dzięki aplikacji Traficar. Każdy, kto zbierze zespół od 3 do 5 agentów, odbędzie wspólny, grupowy przejazd, a następnie udostępni na swoich kanałach Social Media zdjęcie z takiej podróży, otrzyma nagrodę gwarantowaną dla siebie i swoich agentów – maski antysmogowe. Te oczywiście są dostępne aż do wyczerpania zapasów.

Maski to nie wszystko, bo udział w tym etapie konkursu uprawnia do walki o dalsze nagrody. Od 8 do 15 marca zespoły będą mogły zrobić coś dobrego dla swojego miasta. Co dokładnie? Co tylko im przyjdzie do głowy i będzie zgodne z prawem albo będzie posiadało niezbędne do wykonania zadania zgody (np. administratorów osiedli). Wysianie trawy, sprzątanie śmieci na ulicach, odpowiednia segregacja odpadów. Liczy się kreatywność i efekt dla środowiska.

Co można wygrać?

Nagrody zdecydowanie zachęcają do udziału w akcji:

  • Najlepszy zespół – konsole Xbox One / karty Xbox Live / limitowane edycje gry.
  • II miejsce – dwa wyróżnione zespoły – karty Xbox Live i gry.
  • III miejsce – trzy wyróżnione zespoły – gry.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni dokładnie 15 marca, w dzień premiery The Division 2. Wyniki ogłoszone zostaną kolejnego dnia. Szczegóły akcji i regulamin konkursu dostępne będą na oficjalnym profilu Facebook gry Tom Clancy’s The Division.

Dlaczego powstała ta akcja?

Poza promocją gry chodzi o zwiększenie świadomości społeczeństwa. Może nam się wydawać, że problem zanieczyszczenia nas nie dotyczy albo że robimy wystarczająco wiele, ale niestety stan środowiska już w każdej części świata pokazuje, że jest inaczej. A że najprościej zacząć zmieniać świat od siebie, to Ubisoft wpadł na pomysł, że można połączyć docieranie do ludzi wraz z promocją tytułu.

Dlaczego padło na Tom Clancy’s The Division 2? Bo gra przedstawia obraz Waszyngtonu po wybuchu pandemii. Piękne miasta zmieniły się w postapokaliptyczny krajobraz. A obecnych warunkach i podejściu do ochrony środowiska fabuła gry nie wydaje się już być tak odrealniona.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments