The Division 2 (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Michał Małysa Baza gier Publikacja: 17.01.2019, 9:55 Aktualizacja: 3.04.2019, 12:06
Sieciowe strzelanki pozbawione popularnego trybu battle royale wciąż są kuszącą niszą. W lutym sercami i portfelami graczy spróbuje zawładnąć kosmiczny Anthem, jednak na horyzoncie wyrasta godny przeciwnik. Jeśli The Division 2 ustrzegnie się błędów jedynki, będziemy mogli mówić o sporym hicie!
the division 2
0 Udostępnień

The Division 2 [RECENZJA] 

Wrażenia z części pierwszej

Tom Clancy’s The Division było kawałkiem całkiem poprawnej strzelanki, w której punkt ciężkości oparty został na trybie multiplayer. Gra przenosząca nas na ulice postapokaliptycznego Nowego Jorku wciągnęła przede wszystkim graczy, którzy zachwycili się pomysłem slasherowego klimatu wieloosobowej rozgrywki. Cała reszta była wyraźnie zawiedziona, a i fani dość szybko zaczęli się wykruszać. Już kilka miesięcy po premierze na serwerach panowały zauważalne pustki.

the division 2

Czy oznacza to, że pierwszą część The Division uznać należy za kompletną porażkę? Raczej nie, gdyż gracze potrafiący skompletować fajną ekipę dostali od Ubisoftu co najmniej kilkadziesiąt godzin olbrzymiej frajdy. A jeśli doliczyć do tego świetne DLC, które skutecznie odpowiadały na zgłaszane przez graczy niedoróbki i bolączki podstawowej wersji gry, mówić możemy o dziele co najmniej solidnym. Kolejną okazję do uczynienia z gry sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy’ego będzie The Division 2.

Czego spodziewać się po The Division 2?

Dobrą wieścią jest kontynuacja prac nad nową częścią na silniku Snowdrop, który odpowiadał za doskonałą oprawę graficzną pierwszego The Division. Niesamowite doznania graficzne staną się więc z dużym prawdopodobieństwem udziałem również Waszyngtonu, gdyż to właśnie do stolicy Stanów Zjednoczonych przeniesie się akcja gry. Dokładnie odwzorowana topografia przy tak wielkiej dbałości o detale – pod tym względem zdecydowanie jest na co czekać.

the division 2

A co członkowie tytułowej formacji robili będą na ulicach Waszyngtonu? Akcja The Division 2 rozgrywa się siedem miesięcy po wydarzeniach z części pierwszej. Ciepłe miesiące letnie staną się jeszcze gorętsze – elitarna Dywizja zostanie wrzucona w środek zbuntowanej stolicy, rozrywanej walkami frakcji, które opanowały miasto po rozprzestrzenieniu się w nim tajemniczej epidemii ospy.

Zabawa rozpoczyna się po trzydziestce

Jeżeli chodzi o mechanikę gry, największą nowością ma być lubiany przez graczy MMO system rajdów, mieszczący tym razem do ośmiu zawodników. Poza tym wszystkie zapowiedzi wyglądają dość standardowo i nie powinny zaskoczyć nikogo, kto spędził choć chwilkę czasu przy jakimkolwiek sieciowym shooterze. Rozwój postaci na podstawie punktów doświadczenia i kolejnych leveli, specjalizowanie bohaterów za pomocą unikalnych kombinacji ich zdolności oraz kolekcjonowanie coraz to wymyślniejszego ekwipunku… Standard, który wypaść powinien dość solidnie.

the division 2

Graczom lubiącym solidnie ogrywać wszystkie tytuły z pewnością przypadnie do gustu obietnica twórców, w myśl której prawdziwa rozgrywka zaczyna się dopiero po osiągnięciu trzydziestego levelu. Stale dodawany content niekoniecznie sprawdził się w przypadku sieciowych eventów w Assassin’s Creed Odyssey, ale tutaj mówimy o zupełnie innym typie gry i mieć możemy nadzieję, że tym razem Ubisoft stanie na wysokości zadania. Zapowiedzi wydają się imponujące – mowa o trzech potężnych, darmowych dodatkach, które znacząco rozwiną historię oraz dodadzą nowe tryby rozgrywki.

The Division 2 – technikalia

Sieciowa strzelanka z silnie zaznaczonymi elementami RPG tworzona jest przez należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment. Polski oddział gamingowego giganta odpowiadał będzie za krajową dystrybucję The Division 2, które ukaże się 15 marca 2019 roku na komputerach PC i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zobacz także:
Henry Cavill w modzie do Wiedźmina 3. Pasuje?
Aktualności o grach, 16 Sie 2019

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o