The Last of Us 2. Sprzedaż przeczy podziałowi gracze-recenzenci

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.06.2020, 14:10 Aktualizacja: 30.06.2021, 13:27
Od momentu premiery The Last of Us 2 minął już ponad tydzień. W pierwszych dniach mogliśmy przeczytać wiele różniących się między sobą opinii – od zachwytów i poczucia obcowania z arcydziełem, które wyrażali recenzenci, po totalne rozczarowanie i domagania się poprawienia gry ze strony części graczy. Kto w tym sporze miał rację? Czy wpłynął on na ogólną sprzedaż produkcji?
premiera the last of us 2 - zapowiedź
0 Udostępnień

Słabe oceny gracze vs. świetne opinie recenzentów

Spory pomiędzy użytkownikami a recenzentami są naturalne i obecne w świecie gier od zarania dziejów. Nierzadko jednak dochodzi do zderzenia tak silnie skontrastowanych stanowisk. Tuż po premierze The Last of Us 2 zrodziło się istne starcie, a oburzeni jakością gry użytkownicy podjęli działania, mające na celu zmodyfikowania i ulepszenia produkcji.

Przypomnijmy, że w czasie premiery The Last of Us 2 średnia punktowa spośród 94 ocen krytyków z serwisu MetaCritic to aż 95 na 100 możliwych. Długie miesiące zapowiedzi gry zwiastowało nam fantastyczną rozgrywkę, a opinie recenzentów zdawały się to potwierdzać. Nieoczekiwanie skrajnie odmienne zdanie okazali się mieć pozostali gracze.

poradnik jak zrobić cosplay Ellie z The Last of Us 2

Zarzuty o nagannie napisany scenariusz oraz wprowadzenie wątków LGBT były na tyle mocne, że powstała petycja, zgodnie z którą użytkownicy domagają się od producentów ze studia Naughty Dog wydania remake’u historii. Co prawda część krytycznych uwag pokrywa się z tym, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji The Last of Us 2, niemniej finalna opinia Tomasza Pstrągowskiego jest dość neutralna, a na pewno autor tekstu potrafił znaleźć w omawianej grze wiele zalet. W efekcie nie zajął skrajnie negatywnie nastawionego do The Last of Us 2 stanowiska.

Po tak burzliwych i kontrowersyjnych dniach, które nastały od czasu wejścia gry na rynek, można było się zastanawiać, w jakim stopniu wpłyną one na dalszą promocję produkcji i czy zaważą o ogólnej sprzedaży. Opinie recenzentów są bardzo istotne, niemniej fala zarzutów ze strony graczy zdaje się mieć większą siłę oddziaływania. Czy twórcy The Last of Us 2 naprawdę mieli problemy do zmartwień wynikających z ostrego starcia pomiędzy graczami a recenzentami?

The Last of Us 2. Rekordowy czas sprzedaży na PS4

Już w momencie pierwszych zapowiedzi The Last of Us 2 należało się spodziewać, że wraz z wejściem gry na rynek zainteresowanie nabyciem tytułu osiągnie punkt szczytowy. Można było również bawić się w przewidywania odnośnie do liczb i zysków ze sprzedaży, słusznie prognozując stanie się przez The Last of Us 2 jedną z najbardziej kasowych produkcji w ostatnich latach. Czy najwięksi optymiści zakładali jednak, że dojdzie do rekordowego czasu sprzedaży na PlayStation 4?

Pierwsze trzy dni od momentu premiery na to wskazują. Gra The Last of Us 2 sprzedała się w liczbie ponad czterech milionów egzemplarzy w zaledwie trzy doby (stan na 21 czerwca)! Osiągnięty, jakże satysfakcjonujący, rezultat potwierdziła firma Sony. Przedstawiciele producenta Naughty Dog, którego wszystkie gry od 2001 roku powstają wyłącznie na konsole PlayStation, za pośrednictwem portalu Twitter podziękowali fanom serii oraz wszystkim użytkownikom, którzy zaopatrzyli się w najnowszy tytuł.

Jak widać, zrodzone świeżo po premierze kontrowersje i starcia nie wpłynęły w najmniejszym stopniu na zainteresowanie grą i nikt się niczym nie sugerował. Najwyraźniej sprawdziła się najlepsza metoda na wyrobienie własnej opinii – wystarczy sięgnąć po grę i po prostu zagrać, na własnej skórze przekonując się o wszystkich wadach i zaletach produkcji.

A w przypadku The Last of Us 2 w przekroju ponad tygodnia od czasu premiery zauważyć można zdecydowanie więcej pozytywnych niż negatywnych opinii, zatem studio Naughty Dog może się pochwalić bardzo wysoką sprzedażą gry idącą w parze z jakością swojego dzieła.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 lat temu

Preorder zrobił kasę, Fani jedynki zostali nabrani.