Throne of Eldraine przeniesie MTG do świata rycerzy i baśni

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 23.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 23.07.2020, 12:10
Lubicie grać w MtG na żywo lub przez sieć za pomocą Magic: the Gathering Arena? Mamy dla was ekscytująca wiadomość! Wizards of the Coast wraz z nowym dodatkiem Throne of Eldraine zaproponują graczom MtG przeniesienie się do świata rycerzy i baśni. Kiedy wyjdzie rozszerzenie?
throne of eldraine nowy dodatek mtg
0 Udostępnień

Arturiańscy rycerze i baśnie braci Grimm w Throne of Eldraine

Dodatki do gry Magic: the Gathering wydawane są w blokach tematycznych, które przenoszą fabułę gry do różnych światów. Raz jest to pełen wampirów i wilkołaków Innistrad, innym razem wzorowany na greckiej mitologii Theros. Tym razem wydawcy gry z Wizards of the Coast zaproponują graczom MtG połączenie świata arturiańskich rycerzy z posmakiem baśni braci Grimm.

W dodatku Throne of Eldraine zaplanowanym na 4 października (turnieje przedpremierowe odbędą się w weekend 28-29 września) zobaczymy karty wzorowane na na opowieściach o szlachetnych rycerzach. Niestety, na dzień dzisiejszy nie poznaliśmy jeszcze żadnych kart z nowego rozszerzenia. Twórcy udostępnili za to ogromną liczbę pięknych grafik, które znajdą się na kartach.

https://twitter.com/wizards_magic/status/1152754078365171712/photo/1

https://twitter.com/wizards_magic/status/1152753591159066629/photo/1

Jak grać w Magic: the Gathering?

Chociaż Magic: the Gathering od samego początku było karcianką przeznaczoną przede wszystkim do grania na żywo, obecnie grać w MtG można również przez sieć. Olbrzymim sukcesem okazała się bowiem gra Magic: the Gathering Arena. O jej założeniach przeczytać mogliście więcej w naszym wywiadzie z Grzegorzem „Urlichem” Kowalskim, zawodowym graczem MtG.

Jak więc grać w MtG? To proste: udać się do lokalnego sklepu i nabyć przygotowane przez producenta gry talie (później można je rozwijać o karty trafiane losowo w boosterach lub nabywane na sztuki od innych graczy) lub ściągnąć za darmo Magic: the Gathering Arena, gdzie nie tylko nauczymy się szybko podstaw gry, ale będziemy mogli toczyć pojedynki o dowolnej porze.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments