Titans w Netflix ucieszy fanów uniwersum DC

Michał Małysa Seriale Publikacja: 6.01.2019, 5:16 Aktualizacja: 6.01.2020, 6:59
Z racji na niesnasek pomiędzy Disneyem a Netfliksem z tej drugiej platformy wycofywane są powoli produkcje osadzone w świecie Marvela. Czy dziurę tę jest w stanie zasypać DC, które za pośrednictwem amerykańskiej platformy dystrybuować będzie swoje produkcje w Europie? Na pierwszy ogień idą Titans.
titans w netflix
0 Udostępnień

Ofensywa DC dociera także do Polski

Przez ostatnie lata można było odnieść wrażenie, że DC Comics znajduje się w defensywie. Mimo posiadanie całej palety popularnych bohaterów, mocno rozrastał się fanbase filmowych i serialowych produkcji Marvela, a te spod znaku DC spotykały się zazwyczaj z dość chłodnym przyjęciem. Powoli się to zmienia, a najlepszym świadectwem mocnego uderzenia było uruchomienie 15 września DC Universe: Ultimate Membership. Wprawdzie subskrypcyjna usługa dająca dostęp do komiksów, seriali oraz kreskówek spod tego znaku nie dotarła jeszcze do Polski, ale fani DC powoli zaczynają zbierać jej pokłosie.

titans w netflix

Jedną z zaplanowanych i pokrótce opisanych przez nas produkcji był serial Titans. To najlepszy moment, aby przyjrzeć się tej produkcji bliżej. Znajduje się bowiem wśród seriali Netflix zaplanowanych na styczeń 2019. Świeżo powstałe DC Universe nie chce ryzykować z wchodzeniem ze swoim VOD na nowe rynki, więc dystrybucję serialowych produkcji w Europie powierzył właśnie Netfliksowi. Pierwszym z nich będą Tytani.

Titans w Netflix już 11 stycznia

Jaką historię ze świata DC Comics przybliża nam Titans? – Robin popada w konflikt z Batmanem, po czym tworzy ekipę młodych wyrzutków obdarzonych supermocami, którzy podejmują tytaniczny wysiłek walki z przestępcami. Młodzi superbohaterowie muszą połączyć swoje moce, by ocalić planetę przed złem. Chociaż z osobna wszyscy są wewnętrznie poranieni, wspólnie są Tytanami – czytamy w oficjalnych materiałach Netfliksa. Jakie postaci znajdą swoje miejsce w drużynie? Prócz byłego pomocnika Batmana ruszającego na odsiecz Gotham City będą to chociażby Raven (w tej roli Teagan Croft),  Starfire (Anna Diop), Beastboy (Ryan Potter), Dove (Minka Kelly) czy Hawk (Alan Ritchson).

Serial doczekał się również krótkiej zapowiedzi:

W rolę głównego bohatera wcieli się Brenton Thwaites, znany z roli Henry’ego Turnera w Piratach z Karaibów: Zemście Salazara. Towarzyszyć będzie mu m.in. wspomniana już Mina Kelly (pamiętna rola w 500 Days of Summer), a na twórcę serialu namaszczony został Greg Berlanti. Wykreował on serię popularnych produkcji osadzonych w uniwersum DC i stale się ze sobą przecinających: FlashArrowSupergirl oraz Legends of Tommorow.

Klimat najnowszego dzieła tego reżysera wyłapać pomoże również dwuminutowy trailer:

Premiera Titans w Netflix już 11 stycznia. Czy bohaterowie DC będą w stanie zapełnić dziurę po serialach takich jak Daredevil, gdy w końcu ruszy platforma Disney+, kość niezgody między Marvelem a Netfliksem?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments